Филтер за Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact прочистувач на воздух

Шифра: 038752

2090 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

трослоен филтер, главен филтер со филтрација од 360°, висококвалитетен филтер со активен јаглен

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома 

Количина
На залиха

Филтер за Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact прочистувач на воздух

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact филтерот е наменет за тројна и високо ефикасна филтрација на воздухот. Процесот на филтрација, со помош на составот на самиот филтер, е во состојба да прочисти до 99.97 % честички прав со големина од 0.3 микрони како што се PM 2.5 честичките, цветен прав, чад. Главниот филтер со филтрација од 360° служи за елиминација на честички со поголеми димензии како на пример влакна од домашни миленичиња, памучни влакна и други штетни честички. Отпорен е на превиткување, маснотии, киселини, алкалии.

Филтерот е со одличен квалитет и состав меѓутоа потребно е редовна замена на истиот на 6 до 12 месеци. Неговите функции и работа може да ги прегледувате на паметната апликација Mi Home / Xiaomi Home, на која исто така ќе добиете известување за негова замена.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
AFEP7TFM01
Боја
Бела
Димензии и тежина
надворешно Φ175мм, димензии 175*175*171мм, тежина 0.4кг

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Филтер за Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact прочистувач на воздух

трослоен филтер, главен филтер со филтрација од 360°, висококвалитетен филтер со активен јаглен

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop