Move It Volt Паметно јаже за скокање

Шифра: 000619

1990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

LED екран, Bluetooth 4.0, поврзување со апликација

Количина
Распродадено


Move It Volt Паметно јаже за скокање

Нов производ од Xiaomi екосистем - Move it Volt паметно јаже за скокање! Доколку немате доволно време за спортски активности или пак ако за време на тренингот не посветувате доволно време на кардио вежбите, тогаш јажето е вашиот вистински избор.

Скокање јаже е познато како едно од најдобрите решенија за согорување калории, губење килограми и доведување на телото во одлична форма. Едноставна вежба која во комбинација со зголемување на степенот на издржливост ќе ја подобри вашата рамнотежа и ќе ве поттикне на правилно држење став на телото.

Она што го издвојува од останатите класични јажиња за скокање се неговите смарт функции. Опремено е со сензори со висока прецизност и напредни алгоритми за пребројување. На тој начин, Move It Volt јажето постојано го прати движењето со цел без никаков проблем да го пресмета бројот на изведените ротации. Преку апликацијата Move It можете да го проверите бројот на ротации и скокаља, времетраењето на вежбата и процена на согорени калории. Исто така, некои од најрелевантните податоци се достапни и во реално време на вградениот LED екран. Преку апликацијата може да си зададете одредена цел, за да си го направите вежбањето што позабавно и мотивирачко.

За што поудобно вежбање, јажето е со должина од 2.8 метри и може да го прилагодите на вашата висина.

Технички податоци

Бренд
Move It
Модел
Volt
Боја
Бела
Материјал на куќиштето
ABS, акрил, метал
Поврзување
Bluetooth 4.0
Батерија
70 MAh (3.7 V), батерија до 30 дена, Micro USB полнење
Димензии и тежина
рачки 170 X 22 X 22мм, јаже 2.8м и подесиво, тежина 160 грама
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Move It Volt Паметно јаже за скокање

LED екран, Bluetooth 4.0, поврзување со апликација

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop