• -200 

Xiaomi Mi Scale Паметна Дигитална Вага 2.0

Шифра: 000070

2890 
2690 ден заштеди 200  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Мерење на составот на телото, Апликација Mi Fit , Елегантен дизајн

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена 

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Scale Паметна Дигитална Вага 2.0

Xiaomi Body Fat, наречена уште Xiaomi Mi Composition Scale 2.0, е вага што, покрај мерењето на телесната тежина, може да открие дури десет различни параметри на телото.

Mi Scale 2.0 преку четири електроди од нерѓосувачки челик и технологијата БИА (анализа на биоелектрична импеданса) прикажува:

- индекс на телесна маса (BMI);

- процентот на телесна масна маса;

- процентот на вода во телото;

- базален метаболизам;

- висцерална маст;

- мускулното ткиво;

- коскена маса.

Сите овие податоци се преземаат преку Bluetooth на твојот смарт телефон и се прикажуваат на апликацијата Mi Fit, што може да се преземе бесплатно од Play Store и на англиски јазик, а телесната тежина ќе биде прикажана на LED-екранот на вагата.

Заоблениот дизајн без рабови и белиот материјал ABS ја прават оваа вага да биде практична и елегантна (висока е само 14,75 мм), гумените ногалки се позиционирани на долниот дел заради безбедност и штитат од лизгање, а облогата од Gorilla Glass ја прави уште поотпорна.

Вагата функционира на 4 батерии ААА (не се вклучени во пакетот) и може да се анализира податоци на 16 различни корисници. Ја мери и најмалата варијација на тежина благодарение на високо-прецизниот сензор од тип G, направен од манган челик. При мерењето и толкувањето на податоците се користат три различни алгоритми, минимизирајќи го просторот за отстапка.

Со добиените податоци може да ги прилагодат персоналните вежби и исхрана врз основа на прикажаниот Body Mass Index (BMI). Мотивирај се за поздрав живот!

Може да се пофали со:

- Сензор со голема прецизност способен да открие варијации од 50 g

- Поврзување со апликација Xiaomi Mi Fit која ги прикажува податоците и промените на телото во секое време

- Секое регистрирање на тежина ќе се вчита во cloud APP со неограничено складирање

- Двоен режим: покрај телесната тежина, вагата може да мери мали предмети почнувајќи од 100 g

- Пресметка во реално време на идеална тежина. Опремена е со функција за мерење на тежината, заснована на висина, возраст, индекс на телесна маса и други податоци

- Проценка на рамнотежата на телото: Опремена е со функција која ја тестира рамнотежата на телото; преку апликацијата може да се избере опцијата за балансирање на тело, и да се определи стоејќи на вагата со една нога; (корисно за тие што практикуваат јога)

- Интелигентна анализа и посебен профил за секој член од семејството: Вагата поддржува мерење до 16 членови на семејството кои автоматски се идентификуваат врз основа на физичките податоци. Може исто така да се постави режим на „гости“ и податоците за мерење на други луѓе не се зачувуваат.

- Поддржува функција за мерење бебиња

Компатибилност со уреди Android 4.4 / iOS 9.0 или нивни понови верзии

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Боја
Бела
Оперативен систем
Компактибилност со Android 4.4 / iOS 8.0 и нивни понови верзии
Материјал на куќиштето
ABS, Заштитно калено стакло (Gorilla Glass)
Поврзување
Bluetooth 5.0
Батерија
4 AAA
Димензии и тежина
Димензии: 30.00 x 30.00 x 1.50 cm Тежина: 1.63KG
Пакет
1x Вага
Опсег на мерење
5-150kg
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Scale Паметна Дигитална Вага 2.0

Мерење на составот на телото, Апликација Mi Fit , Елегантен дизајн

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop