KingSmith Walking Pad C2 (S1) трака за пешачење - црна

Шифра: 001047

27990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

0.5-6 км/ч, дизајн на преклоп, алуминиумска легура, рачен и автоматски начин на работа, тежина до 100 килограми

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава | 2 години гаранција | Достава до 5 работни дена

Количина
На залиха

KingSmith Walking Pad C2 (S1) трака за пешачење - црна

Едноставна и атрактивна трака на преклоп, произведена од Xiaomi, е новиот производ на Смартус кој ќе ви овозможи пријатен тренинг во домашни услови.

Се карактеризира со атрактивен изглед и е дизајнирана така што овозможува лесна употреба и едноставен преклоп по вежбањето. Со цел значително да се намали тежината на самата трака и истовремено да се подобри целосната, комплетна стабилност и издржливост, траката е составена од лесна но цврста рамка од алуминиумска легура. Со тоа, вкупната тежина се сведува на 27 килограми а траката без потешкотии ќе издржи тежина на корисникот до 100 килограми. Исто така, за што поголема удобност при користење, траката користи удобно EVA перниче за заштита на зглобовите, а површината за пешачење со димензии 1200 x 400mмм овозможува едноставна употреба.

Траката е едноставна за употреба и може да се управува на 3 начини: може да го користите сензорот за притисок на стапалата, далечинскиот управувач или апликацијата. Доколку го користите сензорот за притисок на стапалата, траката со помош на сензорот ќе ја препознае положбата на корисникот и автоматски ќе се прилагоди – предниот дел го препознава забрзувањето, средниот дел служи за одржување на брзината а задниот дел за намалување на брзината. Овој начин обично се препорачува на искусните лица со ваков тип тренинг.

Апликацијата пак, следи повеќе детали од вежбањето и тоа во реално време. На неа може да ги споредувате сите резултати што сте ги постигнале месецот или во текот на целата година. Може да ги прегледате во било кое време и да си направите споредба на вашиот изглед сега и од пред некој месец.

Траката за пешачење е со дебелина од 12.5 цм а задниот дел лесно се преклопува за 180 степени. На долниот дел од траката, за полесен пренос, се наоѓаат 2 мали тркалца.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
S1/C2 ( WPS1F)
Боја
Црна
Напредни функции
550W, 1200x400мм површина за пешачење, 3 начини на работа, брзина од 0,5 до 6км/ч
Димензии и тежина
1445 X 518 X 125мм, 27.8кг
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

KingSmith Walking Pad C2 (S1) трака за пешачење - црна

0.5-6 км/ч, дизајн на преклоп, алуминиумска легура, рачен и автоматски начин на работа, тежина до 100 килограми

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава | 2 години гаранција | Достава до 5 работни дена

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop