• -1000 

Xiaomi KingSmith WalkingPad R2 - Трака за пешачење и трчање

Шифра: 000602

38990 
37990  заштеди 1000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Гласовни команди, Мотор од 918W, пешачење и трчање од 0.5 км/ч до 10 км/ч, преклоплива, LED екран и 2 начини на работа

Ексклузивен дистрибутер во Македонија | Испорака 3-5 работни дена | 1 година гаранција

Достапна во пред-нарачка! Предавање во достава предвидено околу 24.10.2023!

Количина
На залиха

По огромниот успех на претходникот, ви ја претставуваме најновата верзија на траките за пешачење. Станува збор за подобрена верзија со подобри перформанси - Xiaomi Walking Pad R2

Се одликува со двоен начин на работа: пешачење или трчање – на интелигентен начин ја детектира положбата на стапалата.

Сега имате можност да го подесувате начинот на вежбање од трчање на пешачење и обратно, сето тоа според вашата желба и потреба. Може да се движите со брзина од 0.5км/ч до 10км/ч.

Kingsmith Walking Pad R2, кога е подесена на автоматски начин на работа A, може автоматски да ја препознае најдобрата брзина за вас и тоа благодарение на технологијата за контрола на движењето на стапалата.

Моќен но истовремено тивок мотор без четкици од 1,25 HP – со помош на моторот траката овозможува тренинг во домашни услови без притоа да им пречите на останатите членови од семејството или соседите. Траката е изработена од челични делови и повеќеслојни материјали. Со нивна помош, се намалува јачината на звукот кој го произведува и со тоа овозможува тивко, лесно и комфорно вежбање.

Едноставна и цврста платформа – дизајнот, благодарение на структурата од алуминиум, му овозможува на производот да се одликува со едноставна форма, но со голема цврстина и можност да издржи носивост до 110 килограми.

Трака на преклоп до 180°

Пространата површина наменета за вежбање (610x1200 мм) е резултат на ефикасно таканаречено перниче кое овозможува сигурност на вашите колена и мускули. Кога траката е склопена зафаќа површина од околу 0.11 метри квадратни. Со тоа, може да ја сместите во било кој дел од вашиот дом.

Лентата е изработена од цврсти материјали кои овозможуваат заштита од лизгање како и од мек слој од EVA.

LED екран – екранот се одликува со одличен ефект на контраст со што овозможува јасна и висока резолуција.

Производот може да го управувате и преку апликација.

Во пакувањето ќе најдете и гласовен далечински управувач.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi KingSmith
Модел
R2
Напредни функции
лента на преклоп, рачен и автоматски начин на користење, поврзување со апликација
Димензии и тежина
Отворена 145.2x72.2x130цм, склопена 100x72x16.15цм, 36кг, бруто тежина 39кг
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi KingSmith WalkingPad R2 - Трака за пешачење и трчање

Гласовни команди, Мотор од 918W, пешачење и трчање од 0.5 км/ч до 10 км/ч, преклоплива, LED екран и 2 начини на работа

Ексклузивен дистрибутер во Македонија | Испорака 3-5 работни дена | 1 година гаранција

Достапна во пред-нарачка! Предавање во достава предвидено околу 24.10.2023!

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop