• -5000 

Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за трчање

Шифра: 371451

39990 
34990  заштеди 5000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Два начини на работа, заштита за деца и заштита од прекумерна тежина

Ексклузивен дистрибутер во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

ДОСТАПЕН ЗА ПРЕД НАРАЧКА! ИСПОРАКА ОКОЛУ 25 ЈАНУАРИ!

Количина
На залиха

Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење на преклоп

Можно ли е да останете во форма без да посетувате сала за вежбање? Не грижете се, можно е со Walking Pad R1 PRO лентата за трчање, на преклоп и со многу функции. Накратко кажано, совршена лента за пешачење и трчање во удобноста на домот. 

WalkingPad R1 Pro има мали разлики во дизајнот во споредба со Walking Pad A1 PRO и може да се чува и во вертикална положба. Друга карактеристика што ја разликува од A1 PRO е можноста да се достигне максимална брзина од 10км/ч. 

Супер замена за пешачење и трчање доколку немате време да го правите тоа на отворено.

LED екранот поставен на предната страна на лентата, овозможува следење на брзината во реално време, начин и време на тренинг како и изминати километри. За уште поголема заштита, WalkingPad R1 Pro опремена е со заштита за мали деца, автоматски standby по 10 минути, како и заштита од прекумерна тежина. 

Навистина комфорен е делот создаден за да го поставите вашиот смартфон или таблет и да гледате видеа или слушате музика додека спортувате.

Бидејќи е на преклоп, лентата R1 Pro зафаќа доста мал простор. Лесно се преклопува и слободно може да се постави под креветот или каде и да посакате. 

Нуди два начини на употреба: Walking Mode -  начин на пешачење со фиксна брзина за почетници (6 км/ч) и начин Трчање – Running Mode, со максимална брзина до 10км/ч. Брзината може да се контролира со далечинското, дел од пакувањето, преку соодветната апликација или пак автоматски во зависност од положбата која сте ја зазеле при вежбањето. За комплетните статистики во врска со вежбањето, може да се користи апликацијата. 

Лентата е опремена со brushless мотор од 918W, кој во истовреме може да го придуши звукот при вежбање (<65 dB), и да поднесе тежина до максимални 110 килограми. Сето ова го потврдува самиот производител, кој направил голем број тестирања пред производот да биде пуштен во употреба.

За подобро искуство при трчањето, должината на лентата е зголемена и се карактеризира со следните димензии: 120x44цм. Овој модел е опремен и со држач за раце, исто така на преклоп, кој воедно нуди поголем комфор и поголема стабилност за време на тренингот. 

Доколку сакате да имате информации за согорените калории при вежбањето, како и за отчукувањата на срцето, погледнете ги фитнес тракерите на Xiaomi на следните линкови и нарачајте го тракерот по ваша мерка

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 4

Технички податоци

Модел
WalkingPad R1 PRO
Боја
Сива
Моќ
918W/220V
Димензии и тежина
1500x720x900мм - 980x720x155мм (преклопена); 33кг

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за трчање

Два начини на работа, заштита за деца и заштита од прекумерна тежина

Ексклузивен дистрибутер во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

ДОСТАПЕН ЗА ПРЕД НАРАЧКА! ИСПОРАКА ОКОЛУ 25 ЈАНУАРИ!

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop