• -800 

Xiaomi Mi Band 4 - Фитнес Тракер Глобална Верзија

Шифра: 362787

2390 
1590 ден заштеди 800  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

AMOLED 0,95" во боја, екран на допир, водоотпорност 5ATM (50 метри под вода), мерење срцеви отчукувања 24/7, смарт известувања од социјалните мрежи, времетраење на батеријата 20 дена

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Band 4 Паметен Фитнес Тракер Глобална Верзија

На секојдневно растечкиот пазар во областа на гаџети и технологија, Xiaomi постанува апсолутен протагонист.

Новата подобрена четврта генерација на Mi Band фитнес smart тракерот конечно пристигна и на македонскиот пазар со супер достапна цена. Во Xiaomi Mi Band 4 се соединуваат стил, спорт и технологија.

Јa задржува истата форма како неговиот претходник Mi Band 3. Тежи само 22,1 грама и има обем од 12 мм со екран на допир, кој сега е во боја. Поврзан со мобилниот уред се користи за читање на известувања од социјалните мрежи, извештаи за повици и, пред сé, следење на дневна физичка активност, отчукувањата на срцето и квалитетот на спиењето.

Mi Band 4 моментално се наоѓа на прво место во однос квалитет / цена на целиот европски пазар.

Xiaomi Mi Band 4 се карактеризира со прекрасен AMOLED дисплеј, подобрен во сите аспекти. Пред сè, е околу 40% поголем, достигнува дијагонала од 0,95”, а исто така се зголемува и резолуцијата која достигнува 120х240 пиксели.

Новиот панел е во боја и нуди дефинитивно повисока осветленост која овозможува користење на тракерот дури и при јака сончева светлина.
Благодарение на оваа карактеристика, Xiaomi успеа да го редизајнира интерфејсот на претходните фитнес тракери, со цел да биде побогат во функционланост и да е попријатен за очите. Интерфејсот сега може и да се персонализира по твој вкус. Избери го стилот што те одразува најмногу!

Исто така, Xiaomi Mi Band 4 овозможува следење и одредени параметри поврзани со твојата физичка активност. Овозможува следење на вкупно 6 активности: трчање на отворено, пешачење, велосипедизам, трчање на трака, вежбање и, со оваа верзија, пливање.

Друга новост е можноста за контрола на музика на уредот со којшто е поврзан преку Bluetooth 5.0.

Што се однесува до известувањата, приемот секогаш се појавува без никаков проблем. Вибрациите се доволно интензивни да не пропуштиш важни нотификации од твоите социјални мрежи. Известувањата можат да се читаат или бришат директно од фитнес трекерот.

Податоците се синхронизираат преку апликацијата Mi Fit, што може да се спушти бесплатно на Android или iOS уред.

Карактеристики:

- Дисплеј AMOLED 0,95 " со резолуција од 120 x 240 пиксели, Светлина 400 nits, 2.5D стакло отпорно на гребнатини

- 135 mAh батерија: 20 дена на употреба

- Приказ на време, чекори, отчукувања на срцето, активност, временска прогноза, известувања од апликации, повици

- Можност за следење на активностите за фитнес и спиење

- Триосен акцелерометар + триосен жироскоп

- Тежина: 22.1g

- Водоотпорен до 5 ATM (50 метри)

- Bluetooth 5.0 LE

Би можело да те интересира: Huawei Honor Band 5 Глобална Верзија

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Band 4
Боја
Црна
Компактибилност со ОЅ
Android 4.4, iOS 9.0 и нивни понови верзии
Големина на дисплеј
0,95 " во боја AMOLED
Поврзување
Bluetooth 5.0

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Band 4 - Фитнес Тракер Глобална Верзија

AMOLED 0,95" во боја, екран на допир, водоотпорност 5ATM (50 метри под вода), мерење срцеви отчукувања 24/7, смарт известувања од социјалните мрежи, времетраење на батеријата 20 дена

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop