Xiaomi Mi Band 3 Фитнес Тракер Глобална Верзија

Шифра: 323655

1790 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Оригинален Xiaomi Mi Band 3 паметен фитнес тракер, 0,78 "OLED екран на допир 5ATM, Следење на спортска активност и срцеви отчукувања, отпорен на вода, преглед на повици и пораки, Bluetooth 4.2

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Band 3 Фитнер Тракер Глобална Верзија

Меѓународната верзија на фитнес тракерот Mi Band 3 е есенцијален гаџет за секој фан на технологијата и спортот, благодарение на неговиот сооднос квалитет/цена.

Се карактеризира со фантастичен OLED екран на допир од 0,78 инчи со максимална резолуција од 128х80. Екранот е уште поголем од претходната верзија, со цел да се овозможи подобар преглед на сите информации.

Дизајниран е да биде дел од секој момент од вашиот ден. Mi Band 3 го прикажува срцевиот ритам во секоја активност што ја извршувате (одење, трчање, возење велосипед ...) и ги известува промените на срцевиот ритам во текот на 24 часа и во реално време. Преку апликацијата Mi Fit може да се провери измерената 24-часовна срцева фреквенција.

Друга новост е отпорността на вода 5ATM. Може да се користи дури и за пливање и нуркање до длабочина од 50 метри.

Меѓу присутните функции покрај мониторот на отчукувањата на срцето дури и за време на тренинг присутен е и сензор за вклучување на екранот со едноставно помрднување на зглобот, педометар што пресметува поминато оддалечено растојание и согорени калории; следење на спиењето, опомени за предолго седење, пресметување на квалитетот на спиењето со известување за потребни часови и советувaње за одмор.

Имај преглед на известувањата примени на телефонот, едноставно поврзувајќи ги уредите преку Bluetooth. Следи ги и известувањата од главните апликации и повиците директно на екранот. Со оваа апликација може да се постават дневни цели, лични потреби, персонализирани вежби, проверка во секој момент на неделенит прогрес. Батеријата е литиум-јонска батерија од 110mAh која овозможува stand-by употреба од 20 дена.

30 функции на едно место: стоперица, времeнска прогноза до 3 дена, будилник што постепено се зголемува во интензитет, предупредување за неактивност (корисно за кој работи на компјутер), локатор на смарт телефон, приказ на WhatsApp пораки, Facebook пораки, дојдовни повици, инстантни пораки, потсетник итн.

Карактеристики

- Bluetooth верзија: V4.2

- Отпорност на вода: 5ATM (50 метри длабочина)

- Екран: 0,78 "ОЛЕД допир

- Батерија: 110mAh Кардиофреквенција

- Уклучување со движење на раката

- Бројач на чекори, Согорени калории, Следење на спиење, Забелешка за предолго седење

- Тежина: 20гр 

Би можело да те интересира: Xiaomi Mi Band 4 Фитнес Тракер Глобална Верзија

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Band 3
Боја
Црна
Компактибилност со ОЅ
од Android 4.4 / iOS 7.0 и нивни понови верзии
Вид на дисплеј
OLED
Големина на дисплеј
0,78 "
Wireless
Bluetooth 4.2
Поврзување
USB, Bluetooth
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Band 3 Фитнес Тракер Глобална Верзија

Оригинален Xiaomi Mi Band 3 паметен фитнес тракер, 0,78 "OLED екран на допир 5ATM, Следење на спортска активност и срцеви отчукувања, отпорен на вода, преглед на повици и пораки, Bluetooth 4.2

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

PrestaShop