Xiaomi Mi Air Purifier 3C - Прочистувач на воздух

Шифра: 000337

7990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Брзина на прочистување 320м3/ч, 29W максимална моќ, Google Assistant и Alexa

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Air Purifier 3C Прочистувач на воздух

Xiaomi Mi Air 3C овозможува прочистување од 106 м2/ч со што вашата просторија за кратко време ќе биде исполнета со свеж и чист воздух.

HEPA филтерот ефикасно отстранува 99,97% од штетните материи во воздухот. Јадрото на филтерот се состои од комбинација на три слоеви – примарен филтер, HEPA филтер и висококвалитетн активен јаглен. Примарниот филтер ефикасно ја отстранува прашината, ситните и покрупните честички во воздухот. HEPA филтерот ги филтрира честичките кои може да се вдишат, ефикасно елиминирајќи дури 99,97% од честичките еднакви или поголеми од 0,3 μm. Активниот јаглен го апсобира формалдехидот, штетните честички кои кружат во воздухот а исто така и ги отстранува и непријатните миризби.

На LED екранот може да го проверите и квалитетот на воздухот. Високо прецизните ласерски сензори овозможуваат моментално и прецизно мониторирање на квалитетот на воздухот во затворен простор. Екранот прикажува исто така и прецизни информации во реално време за вредноста на PM2,5, Wi-Fi статус и начинот на работа.

Имате можност да одберете и начин на работа - автоматски, начин мирување, омилен начин. Подесете "Автоматски начин" за автоматско подесување на брзината на прочистување како и за заштеда на електрична енергија. Изберете рачно едно од трите светла на екранот – многу светло, слабо светло и секогаш уклучен, со цел на најдобар начинн да го прилагодите на амбиентот.

Користете го смартфонот како далечинско за вклучување, исклучување и пратење на квалитетот на воздухот во домот во било кое време преку апликацијата Home.

Производот поддржува Google Assistant/ Alexa за уште поедноставно управување со истиоти.

Јачината на звукот не изнесува повеќе од 31 dB и со тоа не пречи никому.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
3C
Боја
Бела
Вид на дисплеј
LED
Моќ
29W
Напредни функции
Google Assistant и Alexa
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Air Purifier 3C - Прочистувач на воздух

Брзина на прочистување 320м3/ч, 29W максимална моќ, Google Assistant и Alexa

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop