Xiaomi Mi WiFi 4A Dual Band Giga Version – ЕУ - бел

Шифра: 363244

2690 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

2,4GHz, Gigabit LAN, 64MB меморија, максимална брзина 300Mbps, 4 антени, Wi-Fi 802.11n

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi 4A Dual Band – Рутер бел - ЕУ верзија

Xiaomi Mi 4A Dual Band 2,4 GHZ и 5 GHZ до три пати побрз од традиционалните безжични рутери со брзина на пренос на податоци до 1167Mbps.

Благодарение на четирите антени гарантира одлична покриеност со сигнал во целиот дом без да остава мртви агли, поддржувајќи дури 128 поврзани уреди, што го прави погоден и за канцелариско користење. 

Mi 4A Dual Band рутерот е контролен центар за вашиот паметен дом преку кој можете да ги поврзете и контролирате сите ваши уреди и апарати кои ги интегрираат системите за домашна автоматизација. 

Овој Xiaomi рутер ги содржи најдобрите сигурносни системи со 7 нивоа на заштита. Поддржува WPA-PSK и WPA2-PSK, списоци на дозволи и црни листи, сокривање на SSID, откривање напаѓачи и заштита од DoS напади.

Детали за производот:

  • Марка XIAOMI
  • Модел: MI 4A;
  • Конекцијаː Ethernet, Wireless, 2.4GHz,5GHz, 2.4GHz Channel: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13; 5GHz Channel: 36, 40, 44, 48, 149, 153, 157, 161, 165;
  • Функцииː IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n,IEEE 802.3,IEEE 802.3U,IPv6
  • Напредни функцииː
    брзина на преносː 1167Mbps, Ethernet Port: 1000Mbps
  • Димензии и тежинаː 20.10 X 17.40 X 12.20 цм, 0.2400 кг
  • Пакувањето содржиː 1x рутер, 1x адаптер, 1x прирачник за корисници 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi WiFi 4A
Боја
Бела
Димензии и тежина
195*107*25.3mm, 241g
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi WiFi 4A Dual Band Giga Version – ЕУ - бел

2,4GHz, Gigabit LAN, 64MB меморија, максимална брзина 300Mbps, 4 антени, Wi-Fi 802.11n

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop