• -500 

Xiaomi Mi Антибактериски навлажнувач на воздух - бел

Шифра: 000291

3490 
2990 ден заштеди 500  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

смарт навлажнувач, тивок при работа, компатибилен со Mi Home, Google Assistant, Alexa

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција

Количина
Распродадено


Новиот Xiaomi Mi антибактериски навлажнувач се карактеризира со напреден сензор за влажност со чија помош лесно ќе можете да го регулирате интензитетот на влажноста брз база на вашата потреба.

Навлажнувачот е многу лесен и едноставен за употреба, односно доволно е да го наполнете со вода. Имате моќност да го одржувате постојаноо нивото на влажност во воздухот. Благодарение на капацитетот на проток од 4 литри, можете да ја зачувате влажноста до 26 часа по ред. Пред да испушта капки вода во воздухот, молекулите се стерилизираат со помош на UV-C стерилизаторот. Оваа технологија елиминира голем дел од бактериите присутни во водата, елиминирајќи ги до 99,9%.

Се карактеризира со следните димензии 190 x 190 x 324мм и тежина од 1,65кг, Xiaomi Mijia Smart навлажнувачот е еден од најнапредните производи за навлажнување на воздухот. Максимална количина на навлажнет воздух во рок од еден час се 300мл.

Производот се контролира преку апликацијата Mi Home а исто така компатибилен со Google Assistant и Amazon Alexa.

Садот за вода е со капацитет од 4.5 литри. Количината на водата е доволна за навлажнување на воздухот со времетраење 12-15 часа.

Поради ниското ниво на бучава, помалку од 38db, производот може да се користи и ноќе.

xiaomi makedonijaxiaomi ponudinavlaznuvac na vozduhprocistuvac na vozduh

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Антибактериски навлажнувач на воздух - бел

смарт навлажнувач, тивок при работа, компатибилен со Mi Home, Google Assistant, Alexa

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop