• Ново

Narwal Freo X Plus роботска правосмукалка

Шифра: 001272

21990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

7800Pa вшмукувачка моќ, вшмукување и бришење подови, резервоар за вода 280ml, сад за прашина 1L, 5000mAh батерија, cliff сензори, притисок на крпа 6N (700g), три ласери со структурирана + инфрацрвена + ултразвучна светлина, гласовен асистент.

Количина
Распродадено


Narwal Freo X Plus роботска правосмукалка

Narwal Freo X Plus е револуционерна роботска правосмукалка која ја комбинира најновата технологија и исклучителните перформанси во уникатен производ кој на корисникот му нуди сè што се очекува од модерен робот-правосмукалка во ценовен опсег од средна класа. Таа е развиена од Narwal, компанија позната по својот иновативен пристап за чистење на подови. Роботската правосмукалка Narwal Freo X Plus ќе го импресионира дури и најпребирливиот корисник со својата вшмукувачка моќ од 7.800 Pa и четката што спречува заплеткување. Посебната карактеристика на правосмукалката е што нуди автономија до 7 недели. Тајната на нејзиниот дизајн е во тоа што е опремена со специјална технологија за вакуумска компресија на прашината и нечистотиите. Роботската правосмукалка автоматски го празни и ја чува нечистотијата внатре во садот до 7 недели, што значи дека нема да треба да го испразните садот за прашина во тој период.

Narwal Freo X Plus роботската правосмукалка нуди функција за вшмукување и перење подови, а со тежина на крпата со притисок од 700 g на подот, ефикасно ги отстранува тврдокорните дамки, нечистотијата и засушените флеки. Покрај тоа, има резервоар за вода од 280 ml, со кој Narwal Freo X Plus може да избрише дури 450 m² површини одеднаш, што значи дека ќе биде повеќе од доволно за употреба дури и во поголеми станови и куќи. Благодарение на софистицираниот систем со тројни ласери, правосмукалката е доволно паметна за да избегне многу препреки, а вклучен е и „сензор за пад“, што значи дека правосмукалката автоматски ќе открие опасности како скали и интелигентно ќе избегнува падови.

Тајната на четката на оваа роботска правосмукалка е нејзината конусна форма и аголот на влакната од 50°, при што лесно ги собира влакната коса и ги ослободува без да се плеткаат, притоа аеродинамично пуштајќи ги кон резервоарот за прашина преку лебдечкиот крај на четката.

На работата на роботската правосмукалка не влијаат килимите или теписите, бидејќи интелигентно ги детектира и автоматски го крева додатокот за крпа пред да се прејде на нив, со што ги одржува теписите суви. Покрај тоа, роботската правосмукалка се истакнува и во чистењето на рабовите и аглите, бидејќи благодарение на технологијата SwingEdge, која овозможува правосмукалката да се ротира по работ, обезбедува до 40% поголема површина за бришење и со тоа попрецизно и потемелно чистење. Во комбинација со паметната апликација и 3D мапирањето, Narwal Freo X Plus автоматски открива различни типови на површини и потоа автоматски го прилагодува чистењето според просторот.

Narwal Freo X Plus нуди и опција за поставување виртуелни ѕидови, што ја спречува роботската правосмукалка да пристапи до места и простори каде што не треба. Можете исто така лесно да му давате гласовни команди преку гласовните асистенти Siri и Alexa. Покрај тоа, роботската правосмукалка е исто така исклучително тивка, што ја прави погодна за употреба дури и додека спиете. Нејзината ултра моќна батерија од 5000 mAh е доволна за да исчистите голем стан или куќа одеднаш. Правосмукалката е опремена и со детска брава, што ја прави соодветен избор за сите домаќинства со мали деца, а можноста за користење HEPA кеси за отпад е иновативно решение за лица со различни алергии.

Пакетот содржи: 1x роботска правосмукалка (1x сад за прашина, 1x резервоар за вода, 1x главна четка, 1x додаток за џогер), 1x базна станица, 2x странична четка, 1x кабел за напојување, 1x подлога отпорна на влага, 2x вреќи за прашина за еднократна употреба и заштитна торбичка за прашина, 1x крпа што може да се пере, 2x крпа за еднократна употреба

Технички податоци

Бренд
Narwal
Модел
Freo X Plus
Боја
Бела
Моќ
Моќ на вшмукување 7800Pa
Функции
Виртуелни ѕидови/мебел, распоред за чистење, автоматско враќање во станицата за полнење, суво и влажно чистење, контрола преку апликација, автоматско препознавање соби,...
Напредни функции
Гласовни асистенти (Siri, Alexa)
Димензии и тежина
275*118*137 Mm, 4.25kg (робот), 0.86kg (станица)
Гаранција
2 години
Батерија
5000mAh

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Narwal Freo X Plus роботска правосмукалка

7800Pa вшмукувачка моќ, вшмукување и бришење подови, резервоар за вода 280ml, сад за прашина 1L, 5000mAh батерија, cliff сензори, притисок на крпа 6N (700g), три ласери со структурирана + инфрацрвена + ултразвучна светлина, гласовен асистент.

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop