Xiaomi Yesoul S3 Smart Spinning Статичен велосипед - бел

Шифра: 001086

23990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Тивок велосипед за вежбање Yesoul S3 на Xiaomi

Велосипедот ви овозможува да уживате во релаксирачки или интензивен тренинг во удобноста на вашиот дом. Yesoul S3 е совршен додаток за кардио вежби дома

Количина
На залиха

Xiaomi Yesoul S3 Smart Spinning Статичен велосипед - црн

Се карактеризира со паметна технологија Bluetooth, магнетна технологија за непречено возење, прилагодлива висина на седиштето и рачката и впечатлив, модерен дизајн.

Магнетниот отпор значи дека возењето е секогаш тивко и непречено, така што нема триење или крцкање што може да ги вознемирува останатите членови на семејството. Неговите димензии се идеални за употреба во домашни услови. Може да издржи тежина до 120кг и прилагодлива висина од 150 до 188 cm.

Впечатлив и функционален дизајн

Велосипедот е опремен со кормило и седиште и може да се прилагодат на возачот, па затоа е погоден за корисници со различна висина.

Со едноставен механизам за прилагодување на нивоата на отпор, можете лесно да го изберете точниот интензитет на вежбање што ќе ви одговара, без разлика дали сте почетник или професионалец.

Лесно се поврзува со Bluetooth и може да се поврзе со смартфони и таблети со помош на апликацијата Yesoul.

Технички податоци

Бренд
YESOUL
Модел
S3
Боја
Бела
Поврзување
со мобилна апликација Yesoul Fitness, Zwift, Kinomap, Wahoo, BKOOL IOS 10.0 и понови, Android 5.0 и понови)
Функции
преглед на согорени калории, извозени километри, растојание
Димензии и тежина
Димензии: 101*51*116,5цм, Тежина: 31кг
Пакет
1 x Рамка, 1 x преден држач, 1 x заден држач, 1 x сет педали, 1 x сет рачки, 1 x држач за таблет, 1 x држач за рачки, 1 x сет алатки
Гаранција
2 години
Капацитет
на корисник 120кг, висина на корисник 155-188цм

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Yesoul S3 Smart Spinning Статичен велосипед - бел

Тивок велосипед за вежбање Yesoul S3 на Xiaomi

Велосипедот ви овозможува да уживате во релаксирачки или интензивен тренинг во удобноста на вашиот дом. Yesoul S3 е совршен додаток за кардио вежби дома

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop