• Само online
  • Ново

Xiaomi Yesoul G1M Plus Статичен велосипед - црн

Шифра: 001254

36990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Тивок велосипед за вежбање Yesoul G1M Plus на Xiaomi

Велосипедот ви овозможува да уживате во релаксирачки или интензивен тренинг во удобноста на вашиот дом. Yesoul G1M Plus е совршен додаток за кардио вежби дома

Количина
На залиха

Xiaomi Yesoul G1M Plus  Smart Spinning Статичен велосипед - црн

Статичниот велосипед Yesoul е G1M Plus  совршена комбинација помеѓу елегантното и модерното, поради што совршено се вклопува во секоја просторија и затоа е идеален избор за секој кој сака одличен дизајн со исклучителна функционалност.

Се состои од компактна рамка, тежи само 35 килограми, седиштето е прилагодливо по висина, а рачките се алуминиумски и овозможуваат цврсто држење за да не ја изгубите положбата додека возите. Сепак, она што е најкарактеристично за него е практичниот 1080p FHD екран со големина од 21,5 инчи и вградените 4 звучници со сабвуфери кои ќе ви овозможат импресивен звук од 360° за да можете уште полесно да се нурнете во светот на вежбајте!

Впечатлив и функционален дизајн

Се состои од компактна рамка, тежи само 35 килограми, седиштето е прилагодливо по висина, а рачките се алуминиумски и овозможуваат цврсто држење за да не ја изгубите положбата додека возите. Сепак, она што е најкарактеристично за него е практичниот 1080p FHD екран со големина од 21,5 инчи и вградените 4 звучници со сабвуфери кои ќе ви овозможат импресивен звук од 360° за уште подобро искуство!

Стабилната триаголна конструкција овозможува поголема стабилност при возење, а може да издржи и до 120 килограми оптоварување при употреба. Педалите имаат затворен дизајн против лизгање кој нуди максимално држење. Така, не ви се потребни посебни/дополнителни велосипедски чевли за пријатно возење. Велосипедот за вежбање е опремен со седиште дизајнирано во тркачки стил што помага во правилното поставување на телото и го зголемува опсегот на движење.

Моделот G1M Plus користи систем на прилагодлив магнетен отпор без триење, кој заедно со погонот на ремен му овозможува на велосипедот да работи потивко. Со контролирање на интензитетот на тренингот, можете да го прилагодите отпорот на велосипедот за вежбање помеѓу 0-100%, во зависност од вашата физичка подготвеност. Управувањето е едноставно, бидејќи само го вртите копчето нагоре или надолу и го поставувате саканиот интензитет на тренингот.

Поврзувањето преку апликацијата YESOUL ви овозможува голем број функции и дополнителни содржини*, како што се обука со тренер, далечинско поврзување преку телефон, како и основен преглед на статистиката за вашиот тренинг - вклучувајќи: растојание поминато со велосипед , време, калории, брзина, километража, каденца, отчукување на срцето итн., за да можете да го прилагодите вашиот план за обука што е можно повеќе детали.

*Некои дополнителни содржини во апликацијата може да се наплаќаат одделно.

Технички податоци

Бренд
YESOUL
Модел
G1M Plus
Боја
Црна
Поврзување
со мобилна апликација Yesoul Fitness, Zwift, Kinomap, Wahoo, BKOOL IOS 10.0 и понови, Android 5.0 и понови)
Функции
преглед на согорени калории, извозени километри, растојание
Димензии и тежина
Димензии: 130x145x53, Тежина: 35 кг
Пакет
1x Yesoul G1M Plus
Капацитет
тежина на корисник 120кг, висина на корисник 150-190 цм

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Yesoul G1M Plus Статичен велосипед - црн

Тивок велосипед за вежбање Yesoul G1M Plus на Xiaomi

Велосипедот ви овозможува да уживате во релаксирачки или интензивен тренинг во удобноста на вашиот дом. Yesoul G1M Plus е совршен додаток за кардио вежби дома

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop