• Ново

Narwal Freo X Ultra роботска правосмукалка

Шифра: 001271

55990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

8200Pa вшмукувачка моќ, вшмукување и бришење подови, резервоар за вода 280ml, сад за прашина 1L, 210 минути автономија, cliff сензори, притисок на крпа 12N, три ласери со структурирана + инфрацрвена + ултразвучна светлина, гласовен асистент.

Количина
Распродадено


Narwal Freo X Ultra роботска правосмукалка

Narwal Freo X Ultra претставува пресвртница во светот на роботските правосмукалки. Ги комбинира најновите технолошки достигнувања со исклучителна ефикасност и се стреми да создаде уникатно искуство за корисниците. Произведен е од компанијата Narwal, која со своето влегување на сцената на производителите на роботски правосмукалки импресионираше и понуди уникатен и иновативен пристап за чистење на подови.
Роботската правосмукалка Narwal Freo X Plus ќе го импресионира дури и најпребирливиот корисник со нејзината вшмукувачка моќ од 8200 Pa и четката што спречува заплеткување. Посебната карактеристика на правосмукалката е што нуди автономија до 7 недели. Тајната на нејзиниот дизајн е во тоа што е опремена со специјална технологија за вакуумско компресија на прашината. Роботската правосмукалка автоматски го празни резервоарот и ги чува нечистотиите внатре до 7 недели, што значи дека нема да треба да го испразните садот за прашина во тој период.

Роботската правосмукалка Narwal Freo X Ultra може да се пофали со технологијата DirtSense™, која обезбедува совршено бришење. Правосмукалката користи сензор за да ја следи бојата на отпадната вода и честичките прашина за да утврди дали на подот му треба дополнително чистење. Доколку е потребно, роботот врши дополнително чистење.


Роботската правосмукалка Narwal Freo X Ultra нуди функција за вшмукување и бришење, а со притисок од 12N на подот, ефикасно ги отстранува тврдокорните дамки, нечистотијата и исушените флеки. Притоа, притисокот на чувствителните подови како што е паркетот автоматски се прилагодува на 7N, што значи дека вашиот под е безбеден од какви било оштетувања или гребнатини. Покрај тоа, има резервоар за вода од 280 ml, со кој Narwal Freo X Ultra може да избрише дури 450 m² површини одеднаш, што значи дека ќе биде повеќе од доволно за употреба дури и во поголеми станови и куќи. Благодарение на софистицираниот систем со тројни ласери, правосмукалката е доволно паметна за да избегне какви било проблеми, а вклучен е и „сензор за пад“, што значи дека правосмукалката автоматски ќе открие отвори како скали или отвори и интелигентно ќе избегнува падови.

Роботската правосмукалка Narwal Freo X Ultra има иновативно дизајнирана четка, која со својата конусна форма и агол од 50° на влакната ефикасно ги собира влакната од коса и миленици, без да се заплеткува. Влакната потоа непречено се пренесуваат во садот за прав преку специјално дизајнираниот крај на четката

Роботската правосмукалка Narwal Freo X Ultra е одличен избор за употреба во домови со теписи, бидејќи интелигентно ги детектира и автоматски го крева додатокот за џогер пред да се префрли на нив, одржувајќи ги теписите суви. Во комбинација со паметната апликација и 3D мапирање, роботската правосмукалка Narwal Freo X Ultra автоматски открива различни типови на површини и потоа автоматски го прилагодува чистењето според просторот.

Исто така, роботската правосмукалка е опремена со двојни патентирани Rouleaux Mop* ротирачки крпи кои го максимизираат покривањето на површината за бришење. Тие се вртат со брзина на вртење од 180 RPM и го притискаат подот со сила од 12N, што се одразува во одличниот резултат - роботот не остава дамки и ги отстранува и најтврдокорните дамки. Дополнително, ротирачките ткаенини се дизајнирани токму со цел да се бришат што е можно попрецизно дури и на рабовите, што е благодарение на технологијата EdgeSwing™, што конкретно значи дека четките физички се приближуваат до рабовите и ги чистат тешко достапните места.

Секако, роботската правосмукалка Narwal Freo X Ultra е опремена и со станица за самочистење, што значи дека нема да има потреба да ја чистите крпата и садот за прав после секое чистење. Станицата обезбедува перење и автоматско сушење на крпите на топол воздух под 40°C, а исто така е опремена со автоматски дифузер за детергент кој го испушта детергентот по потреба. Станицата за полнење исто така автоматски се чисти внатрешно, за време на чистењето на крпите, а вклучено е и автоматското сушење на вреќата за прав, која се суши 45 минути и на тој начин ги убива сите бактерии и непријатни мириси.

Технички податоци

Бренд
Narwal
Модел
Freo X Ultra
Боја
Бела
Моќ
Моќ на вшмукување 8200Pa
Функции
Виртуелни ѕидови/мебел, распоред за чистење, автоматско враќање во станицата за полнење, суво и влажно чистење, контрола преку апликација, автоматско препознавање соби,...
Напредни функции
Гласовни асистенти (Siri, Alexa)
Димензии и тежина
350*355*107mm 4.25kg (робот), 415*370*434mm 8.5kg (станица)
Гаранција
2 години
Батерија
5000mAh

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Narwal Freo X Ultra роботска правосмукалка

8200Pa вшмукувачка моќ, вшмукување и бришење подови, резервоар за вода 280ml, сад за прашина 1L, 210 минути автономија, cliff сензори, притисок на крпа 12N, три ласери со структурирана + инфрацрвена + ултразвучна светлина, гласовен асистент.

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop