70mai Dash Cam Pro Plus A500S паметна предна камера за автомобил + 70mai RC06 задна камера

Шифра: 000425

6190 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Комплет паметна предна камера за автомобил Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus + задна камера 70mai RC06.
Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома | 1 година гаранција

Количина
Распродадено


70mai Dash Cam Pro Plus A500S паметна предна камера за автомобил + 70mai RC06 задна камера

Ви ја претставуваме новата совршена комбинација за безбедност, составена од 70mai Dash Cam Pro Plus и задна камера RC06. 70mai Dash Cam Pro plus е сигурносна камера за автомобил со вграден LCD екран и камера од 5MP. Камерата обезбедува одличен квалитет и во вечерно возење, а функцијата DeFog ќе ви обезбеди јасни слики и покрај лошите временски услови. Со широкоаголен објектив од 140°, оваа камера ги снима двете ленти на коловозот. Со помош на функцијата Super Night Vision овозможува јасни снимки за време на ноќното возење или во неповолни временски услови, кои може да се чуваат на мемориска картичка до 128 GB.

Благодарение на Sony IMX355 сензор се обезбедуваат контрастни слики со висока резолуција од 2592 x 1944 пиксели со 30 фрејмови во секунда, дури и при нерамномерна светлина.

Безбедноста на вашето возило е поддржана и од GPS модулот, кој континуирано ги одредува координатите на вашето возило и ја надополнува видео секвенцата со информации. Меѓутоа, ако меморијата е надмината, постарите податоци се бришат. Опремен со технологија ADAS, GPS која ќе ви помогне да го паркирате вашето возило, и ви овозможува безбедност во возењето. Паметната камера за автомобил 70mai Pro Plus ќе ве предупреди во случај на можен судир и на тој начин ќе ве спаси од дополителни грижи.

Сите слики имате можност да ги погледнете на 2” IPS LCD екран или преку мобилната апликација 70mai. Со апликацијата, исто така пристапувате до конфигурацијата на уредот, со можност за споделување на вашето видео и со други учесници.

Во комплет со паметната камера за автомобил Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus A500S, добивате и задна камера 70mai RC06.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Dash Cam Pro Plus+ A500S
Задна камера
70mai RC06, 1920 X 1080 HD, двослојна пластика, агол на гледање: 130 ° / F2.0
Предна камера
70mai Dash Cam Pro Plus+, 2592 X 1944 2.7K Ultra HD, 4-Слојна Пластика, 140° / F1.8
Функции
24-часовна контрола на паркирањето, WiFi 802,11 B / G / N 2,4 GHz, G-сензор, вграден GPS, напреден систем за помош на возачот (ADAS)
Батерија
Литиумска батерија од 500 MAh, 5V / 2A
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

70mai Dash Cam Pro Plus A500S паметна предна камера за автомобил + 70mai RC06 задна камера

Комплет паметна предна камера за автомобил Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus + задна камера 70mai RC06.
Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop