XIAOMI IMILAB EC4 надзорна сигурносна камера + gateway

Шифра: 000635

8690 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Full HD 1080p, gateway, 2560 × 1440 pixel, 64GB, поврзување преку WiFi

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 1 година гаранција

Количина
Распродадено


XIAOMI IMILAB EC4 надзорна сигурносна камера + gateway

Ви ја претставуваме новата и подобрена сигурносна камера IMILAB EC4.

Новата камера се карактеризира со неколку подобрени функции, меѓу кои и оптимизирано ноќно снимање. Има отвор F1.6 и снимуа во 2.5K резолуција. IMILAB EC4 има модерен и елегантен дизајн, капацитетот на батерија е поголем отколку кај претходните модели а исто така подобрени се перформансите на микрофонот и звучникот како и лед осветлувањето.

Поддржува ноќен начин на работа во боја. LED осветлувањето на предната страна се активира веднаш кога камерата ќе детектира движење или пак имате можност за рачно подесување. Освен стандардното црно-бело ноќно видео, со EC4 постои можност за снимање ви боја – во целосен мрак. Една од подобрите функции е секако додатокот за соларен панел. Imilab соларните панели се продаваат засебно и не се дел од пакувањето на камерата.

Камерата ќе ви испрати известување веднаш штом детектира некое движење во нејзиниот опсег на снимање а исто така опремена е со напредна технологија со чија помош може да разликува човечко битие со цел да не испраќа лажни известувања. EC4 може да се користи со апликацијата IMILAB, која со помош на стандардните известувања ќе ве известува за тоа што се случува пред вашиот дом. Преку апликацијата може да го подесите опсегот на снимање во чии рамки сакате камерата да детектира движења. Максималното траење на таквите снимања е 60 секунди. Видеото може да се префрли на microSD картичка. Максимален поддржан капацитет се 64 GB.

EC4 е опремена со заден звучник и преден микрофон, така што постои можност за двосмерна комуникација. Поседува IP66 сертификат и може да се користи и во лоши временски услови. Една интересна карактеристика е поддршка за таканаречена зона на детекција. Практично може да означите 4 зони кои камерата ќе ги прати и во моментот кога ќе детектира некакво движење во некоја од тие зони, ќе добиете гласовно известување/аларм.

Технички податоци

Бренд
Imilab
Модел
EC4
Боја
Бела
Проширлива меморија
Micro SD до 64GB
Материјал на куќиштето
ABS пластика
Wireless
Wi-Fi: 802.11 b / g / n @ 2.4GHz
Предна камера
4 MPx, blende F1.6, 2.5K, 2560 x 1440 пиксели
Микрофон
вграден
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IP66
Батерија
5200mAh, 3.6V
Димензии и тежина
Димензии на камера: 82 мм x 86.8 мм x 50 мм; Димензии на gateway: 89.2 мм x 38 мм x 101.3 мм
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

XIAOMI IMILAB EC4 надзорна сигурносна камера + gateway

Full HD 1080p, gateway, 2560 × 1440 pixel, 64GB, поврзување преку WiFi

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop