• -1100 

Xiaomi IMILAB KW66 Паметен часовник - црн

Шифра: 000286

3990 
2890 ден заштеди 1100  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Xiaomi IMILAB KW66 паметен часовник, 1,2-инчен заоблен екран во 3D HD резолуција, IP68 сертификат за водоотпорност

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi IMILAB KW66 Паметен часовник - црн

Паметниот часовник IMILAB KW66 е повеќенаменски и се одликува со модерен, тенок и лесен дизајн. Опремен е со 1,2 инчен заоблен екран во 3D HD резолуција, 240 x 240 пиксели.

Производителот на IMILAB посветил посебно внимание на батеријата од 340 mAh која на самиот часовник му овозможува во standby да трае до 30 дена, додека пак при секојдневна употреба батеријата е со времетраење од 15 дена (во зависност исто така и од користењето). Полнењето се одвива преку магнетски кабел за полнење.

Со цел изгледот на часовникот во целост да го прилагодите на вас и вашиот стил, имате можност да одберете разни позадини кои може бесплатно да се преземат и постават на апликацијата GloryFit. Изгледот на часовникот можете во секое време да го прилагодите на моменталната состојба. За полесно користење на производот, истиот кога е поврзан со вашиот паметен телефон ќе прикажува најразлични податоци, како повици, пораки и други известувања од други апликации. Паметниот IMILAB KW66 часовник има вграден оптички сензор за мерење на отчукувањата на срцето. Сензорот е исто така поддржан од напреден алгоритам кој овозможува целосно мерење на срцевите отчукувања и во состојба на мирување и за време на физичка активност.

Овозможува прецизно мерење на дури 13 видови вежбања: трчање, возење велосипед, пешачење, планинарење, тенис, кошарка, бадминтон, фудбал, рагби и јога. Целосно затворената конструкција и сертификатот IP68 за водоотпорност дозволуваат употреба на часовникот и при дождливо време, при миење раце.

Отпорен е на пот за време на физичка активност, а може да се користи и при пливзње во базен.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Imilab KW66
Боја
Црна
Компактибилност со ОЅ
Android 5.1, iOS 9.0
Материјал на куќиштето
ABS пластика
Вид на дисплеј
1.28" 3D TFT LCD, 240 x 240 пиксели
Поврзување
Bluetooth верзија 5.0
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IP68
Батерија
Li-Ion батерија, 340 mAh
Димензии и тежина
45,3 мм x 11,4 мм, тежина 54 г
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi IMILAB KW66 Паметен часовник - црн

Xiaomi IMILAB KW66 паметен часовник, 1,2-инчен заоблен екран во 3D HD резолуција, IP68 сертификат за водоотпорност

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop