• -2000 

Xiaomi Viomi V3 MAX - Роботска правосмукалка црна

Шифра: 498328

27990 
25990 ден заштеди 2000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

2700Pa моќ на вшмукување, 5 мапи, 24 сензори

Официјални дистрибутери во Македонија  | Брза и бесплатна достава до дома | 2 години гаранција 

Количина
Распродадено


Viomi V3 MAX – Роботска правосмукалка црна

Новото издание од серијата Viomi е веќе достапно во нашиот каталог.

Роботот беспрекорно ќе ја исчисти вашата подна површина и тоа со суво чистење(вшмукување) или комбинирано чистење.

Опремен е со 24 типови на сензори и навигациска Lidar технологија. Неговата моќ на вшмукување изнесува 2700Pa.

Преку трите начини на чистење, роботот совршено ќе ги елиминира трошките, влакната, косата и остатоците на подот. Изработен е на начин што симулира рачно чистење. Структурата на крпата дозволува отстранување на тврдите и закоравени дамки и флеки на подот.

Опремен е со резервоар за прашина од 400 мл и резервоар за вода од 200мл. Со помош на Lidar навигацијата, роботот одлично се снаоѓа и во посложен простор. Исто така изработува прецизна мапа на просторот и истата ја зачувува за следното чистење. Успешно ги избегнува потенцијалните препреки и избегнува пад од скали благодарение на инфраред сензорите.

Опремен е со А35 quad-core processor кој во комбинација со SLAM алгоритмот му овозможува на роботот креирање точен, прецизен и ефикасен пат на чистење избегнувајќи ги сите пречки низ собата.

Роботот е компатибилен со апликацијата Mi Home, како и со гласовните асистенти Google Assistant/Alexa.

Технички податоци

Бренд
Viomi
Модел
V3 MAX
Боја
Црна
Поврзување
Wi Fi
Функции
сад за прашина од 400мл и сад за вода од 200мл
Напредни функции
различни начини на чистење, поврзување со Mi Home апликација и гласовни асистенти
Батерија
Li-Ion 5200mAh
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Viomi V3 MAX - Роботска правосмукалка црна

2700Pa моќ на вшмукување, 5 мапи, 24 сензори

Официјални дистрибутери во Македонија  | Брза и бесплатна достава до дома | 2 години гаранција 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop