• -1000 

Xiaomi KingSmith WalkingPad Rower WR1 – Фитнес Веслач на преклоп

Шифра: 001046

43990 
42990 ден заштеди 1000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Bluetooth поврзување, на преклоп, тркалца за лесен пренос 

Количина
На залиха

KINGSMITH WR1 – Фитнес Веслач на преклоп

Најновиот производ од Kingsmith серијата фитнес производи, достапен е и на Смартус – фитнес веслач Kingsmith WR1.

Фитнес веслачот е наменет за домашна употреба и овозможува ефикасен тренинг во вашиот удобен дом. Дизајниран е така што може да го преклопите дури три пати и да го користите како помошна масичка.

Опремен е со две тркалца со чија помош лесно ќе го пренесете од едно до друго место. Не зафаќа голема површина и одлично се вклопува во ентериерот бидејќи страничните делови се дрвена конструкција.

Со помош на фитнес веслачот зголемете ја вашата издржливост, физичка сила и подготвеност. Вежбајте го секој дел од вашето тело како рамена, гради, стомачен дел, бутови и слично.

На предниот дел од веслачот поставен е држач за вашиот мобилен телефон или таблет, така што при вежбањето може да уживате во вашата омилена емисија или филм.

Рачките на веслачот се обложени со нелизгачки материјал кој ја впива потта а воедно дава удобно чувство на дланките и не предизвикува несакани рани при користење.

Kingsmith WR1 е опремен со шини кои овозможуваат нежно и тивко работење. Преку Bluetooth може да го поврзете на апликацијата KS Fit и да го следите вашиот напредок и постигнатите резултати. Ќе добивате податоци како што се брзина, согорени калории, број на извлекувања во минута, времетраење на тренинг и слично.

Димензии на отворен веслач: 1940x500x580мм

Димензии на преклопен веслач: 680x500x580мм

Може да издржи максимална тежина до 120 килограми а самиот производ тежи 30 килограми.

Технички податоци

Бренд
KingSmith WalkingPad
Модел
WR1
Отпор
27-35 килограми
Поврзување
Bluetooth
Функции
направа за вежбање со хидродинамички отпор, ергономски обликувана, LCD екран
Димензии и тежина
расклопен 1940x500x580мм, склопен 680x500x580мм, тежина 30 килограми
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi KingSmith WalkingPad Rower WR1 – Фитнес Веслач на преклоп

Bluetooth поврзување, на преклоп, тркалца за лесен пренос 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop