YESOUL Water Rower R40S – Фитнес Веслач на преклоп

Шифра: 001088

43990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

На преклоп, симулација на реално веслање, тркалца за лесен пренос

Бесплатна достава низ цела Македонија | Гаранција 1 година

Количина
Распродадено


YESOUL R40S – Фитнес Веслач на преклоп

Фитнес веслачот Yesoul R40S комбинира висококвалитетен дизајн и врвна изработка. Уредот работи на принципот на хидродинамички отпор, што ви овозможува да го регулирате нивото на отпор користејќи сопствена сила. Така, што пополн е поликарбонатниот резервоар за вода од 18 литри и колку побрзо веслате, толку ќе биде посилен отпорот. Со негова помош можете да ја подобрите издржливоста и координацијата, а во исто време да ги зајакнете мускулите на грбот, нозете и стомакот, па ќе стане незаменливо средство за вежбање дома или во теретана.

Уредот е дизајниран со 16 лопатки, кои овозможуваат порамномерно распореден отпор и греди направени од влакна со висока цврстина, што обезбедува тивок пренос на сила. За максимална удобност за време на вежбањето, уредот е дизајниран со 3D ергономско и меко седиште, телескопски прилагодливи педали кои се погодни за луѓе со различни големини на стапала, метален држач за стабилно и полесно гледање на која било содржина на вашиот паметен телефон/таблет и екран на кој е прикажано време на вежбање и согорени калории. Веслачот има и тркала кои ви овозможуваат лесно да го движите уредот, за да можете да вежбате секаде и во секое време.

Благодарение на патентираниот систем за преклопување и димензиите од 51,8x78x109,5cm, фитнес веслачот Yesoul R40S може лесно да се превиткува и складира кога повеќе не ви е потребен.

Технички податоци

Бренд
YESOUL
Модел
R40S
Моќ
12V адаптер
Димензии и тежина
Димензии (склопен) 518*780*1095, тежина 30 кг
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

YESOUL Water Rower R40S – Фитнес Веслач на преклоп

На преклоп, симулација на реално веслање, тркалца за лесен пренос

Бесплатна достава низ цела Македонија | Гаранција 1 година

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop