Xiaomi Mi True Wireless Earphones (Redmi AirDots) Безжични Слушалки - црни

Шифра: 363797

1590 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Bluetooth 5.0, TWS, AI, DSP звучна изолација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Xiaomi 1MORE Stylish True...
  • -400 

Xiaomi 1MORE Stylish True Wireless...

4590  Редовна цена 4990  Цена

модел: E1026BT, Bluetooth 5.0, TWS, Hi-Fi, вграден микрофон, елегантна кутија за полнење 410mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi 1MORE Stylish True...
  • -400 

Xiaomi 1MORE Stylish True Wireless...

4590  Редовна цена 4990  Цена

модел: E1026BT, Bluetooth 5.0, TWS, Hi-Fi, вграден микрофон, елегантна кутија за полнење 410mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi Mi True Wireless Earphones (Redmi AirDots) Безжични слушалки - црни

Xiaomi Redmi AirDots се висококвалитетни слушалки со минимален ергономски дизајн. Подржуваат TWS (True Wireless Stereo), тоа значи брзо и едноставно поврзување со паметни телефони или други уреди. Секоја од двете слушалки има интегриран микрофон, преку кој може да се одговара на телефонски повици и да се управува со музиката на поврзаниот уред. Идеални се за патувања или било која друга активност.

Слушалките го подржуваат новиот Bluetooth 5.0 стандард за безжично поврзување и функционираат и до 15 м оддалеченост од телефон со кои се поврзани. 

Вградената 40 mAh батерија трае до 4 часа и доаѓа со кутија за полнење од 300 mAh, која што може да ги наполни најмалку три пати. Време на полнење на слушалките е час и пол, а на нивната база за полнење два часа. 

Слушалките се без кабел. Ужувајте во музиката и обавувајте повици без да го барате мобилниот уред. 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
TWSEJ04LS
Боја
Црна
Поврзување
Bluetooth 5.0 Bluetooth протокол: HFP / A2DP / HSP / AVRCP Домет: 10
Батерија
Капацитет на батеријата на поединечните слушалки 40mAh Капацитет на кутијата за полнење: 300mAh Време на полнење на слушалките: 1.5 h Време на полнење на кутијата: 2 h
Димензии и тежина
Тежина: 0,0354 kg Тежина на пакетот: 0,1 kg Димензии на продуктот: 62 × 40 × 27,2 mm Димензии на пакетот: 70 × 50 × 30 mm
Пакет
1 x Bluetooth слушалки

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi True Wireless Earphones (Redmi AirDots) Безжични Слушалки - црни

Bluetooth 5.0, TWS, AI, DSP звучна изолација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Поврзани производи

Xiaomi 1MORE Stylish True...
  • -400 

Xiaomi 1MORE Stylish True Wireless...

4590  Редовна цена 4990  Цена

модел: E1026BT, Bluetooth 5.0, TWS, Hi-Fi, вграден микрофон, елегантна кутија за полнење 410mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi 1MORE Stylish True...
  • -400 

Xiaomi 1MORE Stylish True Wireless...

4590  Редовна цена 4990  Цена

модел: E1026BT, Bluetooth 5.0, TWS, Hi-Fi, вграден микрофон, елегантна кутија за полнење 410mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

PrestaShop