Navee V40 електричен тротинет

Шифра: 001154

30990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

20км/ч, Автономија до 40 км, 3 режими на работа, гуми од 10 инчи

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1- 2 дена | 1 годинa гаранција 

Количина
На залиха

Navee V40 електричен тротинет

Ви го претставуваме новиот NAVEE V40 електричен тротинет, кој може да се пофали со неговата исклучителна преносливост, практичното складирање и леснотијата на користење. Особено е погоден за оние кои прават кратки дневни градски патувања и би сакале да го избегнат сообраќајниот метеж.

Новиот електричен скутер е придвижуван од висококвалитетен мотор од 300 W кој без никакви проблеми ќе совлада и до 15% наклон. Ефикасниот систем за враќање на енергијата во комбинација со иновативната текстура на гумата ќе го зголеми опсегот на работа за 15%. И покрај малата каросерија, со помош на системот BMS ќе обезбеди одличен опсег од 40 километри и лесно ќе ги исполни сите ваши дневни потреби за возење. .

Електричниот тротинет е опремен со гуми од 10 инчи за поголема апсорпција на ударите и помали вибрации при возење. Покрај сето горенаведено, треба да се истакне дека V40 е опремен со жмигавци и предни и задни рефлектирачки светла, што овозможува побезбедно возење во сообраќај, дури и ноќе.
За полесна и потранспарентна контрола над самата брзина, статусот на батеријата, статусот на тротинетот и други, на корисникот му е достапен интуитивен LED екран од 3,5". NAVEE V40 има простор за нозете широк 16 см со силиконски антилизгачки подлога, со што им овозможува на своите корисници да стојат послободно. Има IP55 водоотпорна заштита.

Брзината на новиот Navee V40 е ограничена на 20 km/h, а поддржува три начини на работа: режим на пешачење, стандарден режим на возење и спортски режим на возење. V40 користи дизајн на двојна сопирачка: предниот систем E-ABS и задните диск сопирачки обезбедуваат навремена реакција и пократко растојание на сопирање.

NAVEE е дел од екосистемот на Xiaomi и V40 моделот е компатибилен со апликацијата Mi Home!

Тротинетот издржува максимална носивост до 120 килограми.

Напомена : Не користете го тротинетот за возење по дожд.

Не возете го по водена или каллива површина.

Пред секое возење добро проверете го. Ако воочите недостиг на некој дел, оштетување, испразнети гуми или недоволен капацитет на батерија не возете го. Со цел да избегнете оштетување предизвикано од вода, за време на чистењето секогаш гледајте тротинетот да е исклучен, полначот исто така да е исклучен.

Никогаш не чистете го тротинетот по силен млаз или силен притисок на вода, бензин или друго корозивно хемиско средство.

Не оставајте го тротинетот подолго време на сончева светлина.

Редовно проверувајте ги кочниците и редовно сервисирајте ги, во согласност со упатството.

Технички податоци

Бренд
Navee
Модел
V40
Боја
Црна
Материјал на куќиштето
алуминиумска легура
Поврзување
Bluetooth
Напредни функции
мотор од 300W, нагорнини до 15%, максимална носивост до 120 кг, електронска и диск кочница
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IP55
Пакет
1 x V40, 1 x полнач
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Navee V40 електричен тротинет

20км/ч, Автономија до 40 км, 3 режими на работа, гуми од 10 инчи

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1- 2 дена | 1 годинa гаранција 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop