VEIO Voy Електричен велосипед - Темно сив

Шифра: 974372

79990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Рам од алуминиумска легура, брзина 25km/h, мотор 250W, максимална моќност на моторот 500W, менувач Shimano со 7 брзини, 5-степенски режим на педалирање, опсег 100km, максимална оптовареност 120kg, хидраулични диск сопирачки, LED дисплеј, CST гуми 27,5"

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 1 година гаранција

Количина
Распродадено


VEIO Voy Електричен велосипед - Темно сив

Електричниот велосипед VEIO Voy е опремен со мотор без четкички кој обезбедува вртежен момент од 50 Nm и максимална моќност од 500 W. Лесно може да достигне брзина до 25 km/h. Со отстранливата литиумски-јонска батерија од 13Ah, можете да уживате во досег на возење до 100 километри во потпомогнат режим, што го прави секое возење импресивно. Батеријата целосно се полни за 4-6 часа.

Со тркала од 27,5 инчи, велосипедот VEIO Voy е дизајниран за лесно и стабилно да ги надмине сите видови пречки на патот. Гумите обезбедуваат одлично држење за непречено и удобно возење дури и на груб терен. Со нивната груба површина драстично го намалуваат влијанието на нерамнините на патот, што го носи вашето возачко искуство на ново ниво на задоволство.

Овој електричен велосипед е опремен со 7-брзински менувач Shimano кој овозможува брзо и лесно возење. Со велосипедот VEIO Voy, можете да уживате во забавата со променливата брзина и лесно и стилски да се транспортирате по патиштата.

Нашиот хидрауличен систем за суспензија, исто така, обезбедува импресивна удобност при возењето. Хидрауличната суспензија со извонредна реакција обезбедува непречено и цврсто возење, додека функцијата за блокирање ви овозможува беспрекорно да се префрлате помеѓу брзото возење на рамни патишта и удобното крстарење по нерамен терен.

Овој е-велосипед има 5 нивоа на помош на педалата, вклучувајќи брзини од 12, 16, 20, 23 и 25 km/h. Со режимот на пешачење од 6 km/h, можете лесно да го одите со велосипедот каде и да посакате. 

VEIO Voy може да се пофали со LCD контролна табла која им овозможува на корисниците ажурирања во реално време за брзината, растојанието на патувањето и полнењето на батеријата. Со можност за прилагодување на нивоата на помош, истекување на екранот, па дури и активирање на режимот на одење, овој дисплеј ви овозможува лесно управување во текот на возењето. Велосипедот е опремен и со предни и задни светла и 4 странични рефлектори на тркалата. Задното светло има 3 режими на осветлување и може да функционира и како светло и како стоп светло.

Велосипедот е опремен и со приспособливо стебло, така што можете лесно да ја промените висината на рачките за да одговараат на вашата претпочитана положба, максимизирајќи ја удобноста и стилот. Препорачаната висина на велосипедистот е од 160 - 200 cm, а максималното оптоварување на велосипедот е до 200 kg.

Забелешка: Максималниот опсег се постигнува со оптоварување од 75 kg, возење со константна брзина од 15 km/h на рамни патишта без силен ветер на температура од 26 ℃.

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

VEIO Voy Електричен велосипед - Темно сив

Рам од алуминиумска легура, брзина 25km/h, мотор 250W, максимална моќност на моторот 500W, менувач Shimano со 7 брзини, 5-степенски режим на педалирање, опсег 100km, максимална оптовареност 120kg, хидраулични диск сопирачки, LED дисплеј, CST гуми 27,5"

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop