• -100 

Xiaomi Mi Dual Mode Wireless Mouse - Silent Edition - Безжично бело глувче за компјутер

Шифра: 000444

990 
890 ден заштеди 100  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Поврзување со два различни компјутери, ААА батерии

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 6 месеци гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Dual Mode Wireless Mouse - Silent Edition – безжично глувче

Xiaomi безжичното глувче овозможува поврзување со компјутер( до 8 метри) а воедно и тивка и пријатна работа. Со помош на безжичната технологија од 2,4 GHz – која ја заменува кабелската врска, вашата работа на компјутер ќе биде многу пријатна и едноставна.

Производот може да се поврзе истовремено со два различни компјутери со помош на USB адаптери и Bluetooth. Од страните, ќе најдете копчиња за полесна употреба. Ќе најдете копче за подесување на тивок начин на работа кој е одличен за секојдневна употреба во тивко опкружување.

Потребни ви се само две AAA батерии.

Доколку некое време не е во употреба, самото глувче ќе премине во начин на мирување што значи дека штедите батерија. Доколку батериите се испразнат, светлото на самиот производ ќе засветка црвено.

Материјалот од кој е изработено глувчето овозможува лесно движење на подлогата, а опремено е и со фотоелектричните сензори со висока прецизност.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
WXSMSBMW02
Боја
Бела
Оперативен систем
Windows 10, MacOS 10.10 , Android 6.0 и понови
Батерија
две ААА батерии
Димензии и тежина
Димензии 113 × 60 × 36мм, тежина 60 грама
Гаранција
6 месеци

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Dual Mode Wireless Mouse - Silent Edition - Безжично бело глувче за компјутер

Поврзување со два различни компјутери, ААА батерии

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 6 месеци гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop