Xiaomi Mi TV Stick - TВ Стик

Шифра: 000247

2990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Cortex A53, ARM Mali 450, Android TV 9.0, 2K HDR, HDMI 2.0, Netflix, Google Asistant

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
На залиха

Xiaomi Mi TV Stick 1GB/8GB FHD

Поврзете се со светот на забавата преку Mi TV Stick. Едноставен за користење, со вграден Chromecast, поддржува гласовни команди, Google Assistant, Google Play и омилените TV содржини Netfilx, HBO и Prime Video (*со доплата), Twitch, YouTube како и многу други.

Дава одлична слика со FHD 1920x1080 резолуција. Стикот се базира на оперативниот систем Android 9.0, а со големата брзина и супер перформансите измислен е со цел вашиот обичен телевизор да го претвори во паметен! Конфигуриран е со 1GB RAM и eMMC 8GB простор за зачувување податоци. Поради тоа ви овозможува доволно простор за да можете да инсталирате апликации по ваша желба без да се грижите дали ќе има доволно простор.

Dolby аудио и DTS-HD кодирање на звукот овозможуваат во потполност да уживате во 3D премиум квалитет на звукот и кино ефект во исто време.

* Mi TV Stick овозможува пристап до апликациии но некои од нив бараат претплата (Netflix, HBO, Amazon Prime). Пристапот до овие канали се наплаќа според нивни тарифи, а за да ги користите истите потребно е да креирате ваш сопствен кориснички профил.

Што се однесува до далечинскиот управувач кој е дел од пакувањето, има неколку посебни копчиња како на пример: за звук, за Android TV, d-pad и копче наменето за Google Assistant, бидејќи далечинското е опремено со микрофон. Не изостануваат ниту копчиња за Netflix и Prime Video.

Некои функции на тв стикот:

Верзија HDMI: 2.0

HDMI функција: HDCP

Потрошна енергија: 5W

Формат на декодер: H.263, H.264, H.265, HD MPEG4

Формат на видеозапис: 1080P, AVS, H.264, H.265, ISO, MKV, MOV, MP4, MPEG-1, MPEG-4, MPEG1, MPEG2, VC-1, WMV

Формат на звук: AAC, FLAC, MP3, OGG, RM, WMA

Формат на фотографии: BMP, GIF, HD JPEG, JPEG, PNG, TIFF

Поддршка 5.1 излез на surround звук: да

Вид на напојување: дигитално

Влезна моќност: 5V

Влезен адаптер: 100-240V / 50-60Hz

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi
Боја
Црна
CPU
2.0GHz quad-core Cortex-A53
GPU
Mali-450 GPU
RAM
1GB
ROM
8GB
Wireless
802.11 a / b / g / n / ac
Поврзување
Bluetooth 4.2
Јазици
повеќејазичен
Димензии и тежина
9.50 x 3.50 x 2.00 цм, 0.0850 кг
Пакет
1 x Mi TV Stick, 1 x HDMI кабел, 1 x прирачник, 1 x гласовен далечински управувач

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi TV Stick - TВ Стик

Cortex A53, ARM Mali 450, Android TV 9.0, 2K HDR, HDMI 2.0, Netflix, Google Asistant

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop