Xiaomi 70mai 1S Dash Cam 1080P, DVR WiFi - Паметна камера за во автомобил

Шифра: 364639

2990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ
Количина
Распродадено


Xiaomi 70mai 1S Dash Cam 1080P, DVR WIFI - Паметна камера за во автомобил

Со новиот IMX307 сензор, осетливоста е значително зголемена, овозможувајќи високо квалитетно снимање дури и при слабa светлина и облачно време. Посебните функции како што се WiFi, G-сензор и Cycle Capture ви овозможуваат удобно, сигурно возење и работа без никаков проблем. H.264 технологијата за компресија на фотографија, објектив 1080P Full HD, ширина 130 ° и прилагодливиот носач ви даваат и повеќе од задоволително искуство во снимањето.

Главни функции на камерата:

Снимање од 130 ° и широка резолуција 1920x1080P, чист FHD

Одлично фотографирање дури и при слаба светлина и навечер

SONY IMX307 сензор за слики за подобри перформанси

Гласовна контрола на англиски јазик

WiFi поврзувањето овозможува гледање во реално време на регистрирањето и споделувањето видеозаписи или слики на популарните друштвени мрежи

Напредната технологија за компресија на фотографија H.264 го одржува високиот квалитет на видеозаписот и воедно е дел од меморијата

Стикерот е отпорен на висока температура и не го оштетува ветробранското стакло

Полначот за во автомобил и микро USB кабелот го прават инсталирањето едноставно

Видеото можете да го гледате на вашиот смартфон, а апликацијата можете да ја превземете од Google Play или Apple Store

Ротирачкиот носач е задолжен за различните начини на сликање

Едноставната и чиста камера изгледа како украс во вашиот автомобил. Камерата е лесно вградлива

Возете паметно и сигурно! Дури и кога одите на одмор.

Функции:

Сензор: SONY IMX307 1 / 2.8 "CMOS

Резолуција: 2MP екран:F2.2

Aгол на снимање: резолуција 130 ° : 30fps @ 1080P

Видео формат: MP4

Процесор: MSC8336D

Меморија: SD картичка

Wi-Fi: Wi-Fi IEEE802b / g / n

Звук: Приклучок за микрофон: Електростатичка фолија и 3M стикер

Температура на работење: -10 ° C до 60 ° C

Батерија : вградени 240 mAh, Литиум

Моќ: Полнач за во автомобил 5V 1.5A Напојувачки кабел: 3,5м

Детали за производот:

Бренд: Xiaomi

Модел: 70mai 1S

Боја: црна

Компактибилност OS: од Android 4.3; iOS 8.0

Сензор за фотографија: Sony IMX307

Проширна меморија: до 64GB

WI-FI конекција

Предна камера: 1920 x 1080 FHD

Напредни функции:

WiFi, loop снимање, G-сензор

Пакет: 1 x камера, 1 x електростатичка фолија, 1x полнач, 1 x 3,5 м микро USB кабел

цена: 2990 ден

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Моќ
Полнач за во автомобил 5V 1.5A Напојувачки кабел: 3,5м
Поврзување
Wi-Fi IEEE802b
Сензори
SONY IMX307 1 / 2.8 "CMOS
Батерија
240 mAh, Литиум
Пакет
1 x камера, 1 x електростатичка фолија, 1x полнач, 1 x 3,5 м микро USB кабел
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi 70mai 1S Dash Cam 1080P, DVR WiFi - Паметна камера за во автомобил

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop