XIAOMI IMILAB EC4 Надзорна Сигурносна Камера без gateway

Шифра: 723797

6690 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Full HD 1080p, 2560 × 1440 пиксели, агол на гледање 150°, полнење преку батерија, вграден звучник и лед рефлектор

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза испорака низ цела држава | 1 година гаранција

Количина
На залиха

XIAOMI IMILAB EC4 Надзорна Сигурносна Камера без gateway

*камерата се продава без gateway. На еден gateway (HUB) може да се поврзат до 5 камери. Овој модел на камера е наменет за корисниците кои веќе имаат gateway.

Камерата IMILAB EC4 се карактеризира со неколку подобрени функции како што е поквалитетна снимка при ноќно снимање. Отворот изнесува F1.6 и снима видеа во резолуција 2.5K.

IMILAB EC4 има модерен дизајн, подобрени микрофон и звучник и LED светло.

Камерата поддржува ноќен начин на работа во боја. LED светлото на предната страна се активира веднаш штом забележи движење навечер а исто така имате можност да го подесите и да го уклучувате рачно. Покрај стандардното црно-бело ноќно снимање, камерата нуди можност за снимање видео во боја и тоа во целосен мрак.

Штом биде забалежано некакво движење во нејзиниот опсег на снимање, камерата ќе ви испрати известување. Сето ова благодарение на чипот за вештачка интелигенција вграден во самата камера. Моделот е дизајниран така што нема да ви испраќа таканаречени лажни известувања при секое движење.

EC4 може да се користи со апликацијата IMILAB. На апликацијата може да ја подесите должината на видеото кое камерата треба да го сними кога ќе детектира движење. Максималната должина на видеото е 60 секунди. Снимките може да се префрлат на cloud или на microSD картичка, а максималниот капацитет е 64 GB. EC4 е опремен со звучник на задната и микрофон на предната страна така што постои можност за двострана комуникација. Поседува сертификат IP66 со кој камерата може да функционира и при лоши временски услови.

Може да се означат 4 зони кои камерата би ги пратела. Доколку биде забележано движење во некоја од овие зони, камерата ќе ве извести преку аларм.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
XIAOMI IMILAB EC4
Боја
Бела
Проширлива меморија
до 64GB
Предна камера
4 MP
Поврзување
апликација IMILAB
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

XIAOMI IMILAB EC4 Надзорна Сигурносна Камера без gateway

Full HD 1080p, 2560 × 1440 пиксели, агол на гледање 150°, полнење преку батерија, вграден звучник и лед рефлектор

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза испорака низ цела држава | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop