• -1000 

Xiaomi Mi Air True Wireless Слушалки (AirDots Pro)

Шифра: 352716

4990 
3990 ден заштеди 1000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Безжични слушалки, Bluetooth 4.2, IPX4 Водоотпорни, Ергономско обликовани, Автоматско поврзување

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
На залиха

Xiaomi Mi True Wireless Earphones Безжични слушалки

Лесни, елегантни и удобни

Xiaomi Mi True слушалките тежат само 5,8 грама и се дизајнирани да издржат 3 часа со едно полнење

Преносливата кутија ги штити од оштетување кога не се употребуваат и истовремено служи како станица за полнење.

Кога ќе се испразнат, едноставно ставете ги во кутијата и потполно наполнете ги за 1 час. Батеријата од кутијата може да се полни со USB-C конектор. 

Со продолжената автономија овозможуваат музичка репродукција до 10 часа. 

Со технологијата ANC (Active noise cancellation) се изолира бучава од околината, интелигентно ги филтрира непосакуваните препреки во повиците и во слушањето музика. 

Xiaomi Mi True слушалките имаат IPX4 заштита што се однесува до водоотпорноста. 

Xiaomi Mi Wireless Earphones (AirDots Pro) нудат целосна контрола на допир, било за обавување повици, слушање музика или активација на гласовен асистент. 

Xiaomi изненадува со ниски цени и висок квалитет. На глобално ниво, Xiaomi Mi True се сметаат за едни од најдобрите безжични слушалки на пазарот. Може да се пофалат со напредни функции и модерен дизајн. 

Двете слушалки имаат вграден микрофон со висока осетливост и технологија за намалување на бучава што допринесува за HD вискоковкалитетни повици. 

Автоматски се поврзуваат, а додека пак тргањето на слушалките автоматски ја паузира музиката. 

Компактибилни се со OS и Android уреди, вклучувајќи и преносливи уреди, компјутери и мобилни телефони. 

Спецификации:

  • Безжично поврзување: Bluetooth 4.2
  • Максимална оддалеченост: 10 метри
  • Импендаса на звучник: 16Ω
  • Време на полнење: 1 час
  • Приклучок за полнење: USB Type-C
  • Влезни параметри: 5V 1.1A

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi True Wireless Earphones
Боја
Бела
Димензии и тежина
Тежина: 0.058kg Димензии: 16.5x18.0x40.4mm
Пакет
1 x Bluetooth слушалки

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Air True Wireless Слушалки (AirDots Pro)

Безжични слушалки, Bluetooth 4.2, IPX4 Водоотпорни, Ергономско обликовани, Автоматско поврзување

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop