• -300 

Xiaomi Redmi Buds 3 безжични слушалки - бели

Шифра: 000645

2990 
2690 ден заштеди 300  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Поврзување со Bluetooth 5.2, водоотпорни, сертификат за отпорност на прашина

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 6 месеци гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Redmi Buds 3 слушалките опремени се со чип Qualcomm QCC3040, поддржани од технологија за декодирање на звукот Qualcomm aptX. Слушалките содржат звучник со големина од 12 милиметри со композитна мембрана која овозможува одличен звук. Одлично ги истакнуваат и бас тоновите а притоа произведуваат кристално јасен звук.

Овој модел слушалки се карактеризира со два вградени микрофони со висока осетливост, во комбинација со Qualcomm cVc технологијата која динамички ги редуцира надворешните звуци. Redmi Buds 3 може да издржат и до 5 часа со едно полнење а со помош на нивната кутија за полнење може да се користат и до 20 часа. Со полнење од само 10 минути може да се користат до 1.5 час.

Со помош на Qualcomm QCC3040 BLUETOOTH чипсет и новата BLUETOOTH 5.2 технологија, Redmi Buds 3 испорачуваат квалитетен звук за врвно искуство. Лесни се и едноставни за користење. Со само еден допир може да го промените начинот на работа, да паузирате и слично.

Поседуваат сертификат IP54* кој ја докажува нивната отпорност на вода и прашина, што ги чини сигурни од прскање или пот.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Redmi Buds 3
Боја
Бела
Поврзување
Bluetooth 5.2
Напредни функции
Qualcomm® QCC3040, 2 микрофони
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IP54
Батерија
35 mAh(една слушалка)
Димензии и тежина
Димензии: 40.7 мм x 16.9 мм x 18.7 мм; Тежина: 4.5 г

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Redmi Buds 3 безжични слушалки - бели

Поврзување со Bluetooth 5.2, водоотпорни, сертификат за отпорност на прашина

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 6 месеци гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop