Xiaomi Mi Home Security 1080p 360° Сигурносна камера

Шифра: 349128

2990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Pan / Tilt, 360 ° хоризонтално, 115 ° вертикално, 1080P, WiFi, ноќно снимање

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Home Security 1080p 360° Сигурносна камера

Xiaomi Mi Home 360° сигурносната панорамска камера е се што Ви е потребно за сигурност на вашиот дом или вашите уреди. Се карактеризира со елегантен изглед, едноставна е за инсталирање и се поврзува со апликација која пак, Ви ги нуди сите можности секогаш да внимавате на вашите важни работи.

Xiaomi Mi Smart 360° камерата се состои од една глава со двоен мотор кој може слободно да ротира хоризонтално за 360° и вертикално до 115° така што го минимализира мртвиот агол а воедно и постигнува панорамски преглед. Можете слободно да ја сместите на вашиот прозорец, покрај креветот така што ќе ја свртите наопаку за да може да го опфати целиот простор и да има поголема прегледност. Xiaomi Mi Smart 360° интелигентната камера го детектира секое движење, има аларм, прави фотографии, може да снима видеа, дава известувања преку апликацијата со цел да спречи несакани случувања.

Со помош на ноќниот начин на преглед, вашата камера го снима домот дури и кога нема светло. Уклучете го прегледот на видеа на камерата и така ќе можете во секој момент да го држите под контрола она што ви е важно, како на пример вашето дете додека спие.

Камерата се карактеризира со вградена антена и оптимизирана фреквенција така што не морате да се грижите за оддалеченоста на камерата и рутерот при преглед на моменталната ситуација. Ќе можете да го погледнете снимањето преку вашиот паметен телефон или телевизор, на работа или дома кога и да посакате.

Оваа камера исто така нуди и 3 различни начини на зачувување на податоците. Поддржува SD картичка и Xiaomi рутер си вграден HD диск. Работи со помош на Wi-Fi, далечински управувач.

Исто така има и вградена меморија (micro SD) каде што ќе можете да ги зачувате вашите снимки и да ги имате на дофат во секој момент благодарение на вашиот паметен телефон и од било кое место. Потребен ви е само интернет.

Работи со Google Assistant и Alexa app.

Димензии 115 x 78 x 78 мм

Тежина:239 г

Резолуција: 1080p

Фокусна должина: 2.8 мм

Поврзување: Wi- Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz

Надворешна меморија: Micro SD Card (до 32 GB)

Компактибилност: Andorid 4.0 и понови, iOS 7.0 и понови

Модел: MJSXJ02CM

Влезна моќност: 5V1A

Агол на камера: 110 °

Работи на температура : -10  - 50

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
MJSXJ02CM
Боја
Бела
Оперативен систем
Andorid 4.0, iOS 7.0
Поврзување
Wi- Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz
Пакет
1 Камера, 1 USB Кабел, 1 Ѕиден носач, 2 шрафчиња,

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Home Security 1080p 360° Сигурносна камера

Pan / Tilt, 360 ° хоризонтално, 115 ° вертикално, 1080P, WiFi, ноќно снимање

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop