• -5000 

Xiaomi Roborock S5 MAX Робот Правосмукалка - Бел

Шифра: 367663

34990 
29990 ден заштеди 5000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Производот е надвор од производство. Како алтернатива го препорачуваме 

Roborock Q7 Max+ Роботска Правосмукалка

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Xiaomi странична четка соодветна за...

699  Цена

Уникатен дизајн за едноставно чистење

Изработена од ABS материјали кои овозможуваат долготрајна употреба

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Xiaomi Roborock 2 (Roborock...
  • -1000 

Xiaomi Roborock 2 (Roborock S55) Робот...

28990  Редовна цена 29990  Цена

Ласерска ориентација, моќно вшмукување, мапирање на домот, планирање патека на чистење, 5200mAh батерија, Wi-Fi „smart fast link“ поврзување, контрола преку апликација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi Roborock S5 MAX - Правосмукалка и чистач на под

Xiaomi го претстави новиот робот правосмукалка и чистач на подови Roborock S5 Max!

Уште поефикасен и создаден за секојдневните чистења да ги направи попријатни. Со моќност на вшмукување од 2000Pa и моќната литиумска батерија на јони со времетраење до 3 часа, може да исчисти површина од 200м2, елиминирајќи ја целата нечистотија, вклучувајќи влакна и коса.

Во однос на претходните модели, Roborock S5 Max располага со уште поголем резервоар (290мл за вода и 460мл за прашина) за идеално чистење. Quad – core процесор 32 бита, му овозможува на S5 Max не само да извршува прецизно мапирање на целиот дом, туку и да разбере и запомне каде се наоѓаат пречките во собата, да го измери најдобриот и најбрзиот начин за оптимално чистење со минимален напор.

Ласер сензорот со 360̊ од 300rpm, скенира во реално време и тоа високо прецизно и благодарение на алгоритамот за следење, му овозможува на новиот S5 Max робот да го мапира вашиот дом со 98% прецизност. На овој начин, преку апликацијата ќе можете да одредите со само еден потег кога, како и кои делови од куќата да ги исчисти.

Исто така со новиот Roborock возможно е да поставите виртуелни ѕидови и да одредите кои делови да се исчистат, но големиот новитет, во однос на претходните роботи се состои во можноста да се селектираат деловите во кои не сакате чистење (Функција: no mop). На овој начин во секое време ќе можете да контролирате што прави роботот и кои делови се исчистени.

Содржи многубројни сензори, меѓу кои акцелерометар, бројач на километри, инфраред сензор, компас и преден браник кои дозволуваат целосно сигурно чистење на домот и без опасност од oштетување на мебелот или другите површини. Преминува пречки со висина до 2 центиметри.

Со апликацијата можете да го регулирате изнесот на вода, за да се прилагоди на површините за чистење, како плочки, паркет, камен, ограничувајќи го врз теписи, благодарение на претходно инсталирана пумпа со висока прецизност. Roborock S50 MAX автоматски да ја адаптира дистрибуцијата на вода. Штом заврши циклусот на чистење, можете да ја прекинете дистрибуцијата на вода така што роботот ќе се врати сув на базата и подготвен за одново полнење.

Roborock S50 MAX, роботот можете да го управувате преку Voice assistant.

Технички податоци

Марка: XIAOMI
Модел: S5 MAX 

Моќност: 58W, 14.4V
Функции: вшмукува и чисти со моќност на вшмукување до 2000Pa
Сензорː Ласер сензор од 360̊ од 300rpm, акцелерометар, бројач на километри, инфраред сензор, компас и преден браник

Батерија со времетраење од 3 часа 

Пакувањето содржиː 1 X S5 MAX, 1x база за полнење, 1x адаптер, 1x повеќејазичен прирачник за употреба 

Важно: уредот мора редовно да се чисти и одржува со исправни резервни делови (филтри, четки, итн.) кои мора редовно да се заменуваат. Уредот не е наменет за вшмукување течности, масло, стакло итн. (освен ако не е поинаку назначено на производот). Неправилното користење и одржување може да предизвикаат оштетувања и дефекти кои не се покриени со гаранцијата. Не додавајте детергент, оцет или други средства за чистење во резервоарот за вода, тоа може да предизвика оштетување! Исто така, производителот препорачува користење на дестилирана вода за продолжување на животниот век на самиот производ.

367663367663367663367663

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Roborock S5 MAX
Боја
Бела
Wireless
WI-FI паметно брзо поврзување
Моќ
Вшмукување: 2000Pa
Сензори
Ласер сензор од 360̊ од 300rpm, акцелерометар, бројач на километри, инфраред сензор, компас и преден браник
Батерија
Батерија: 14.4V / 5200mAh литијска Напон: 14.4V Моќ: 58W Траење: 2.5часа
Димензии и тежина
Тежина: околу 3,5 kg Димензии: 353 x 350 x 96,5 mm
Пакет
1 X S5 MAX, 1x база за полнење, 1x адаптер, 1x повеќејазичен прирачник за употреба
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Roborock S5 MAX Робот Правосмукалка - Бел

Производот е надвор од производство. Како алтернатива го препорачуваме 

Roborock Q7 Max+ Роботска Правосмукалка

Остави коментар

Поврзани производи

Xiaomi странична четка соодветна за...

699  Цена

Уникатен дизајн за едноставно чистење

Изработена од ABS материјали кои овозможуваат долготрајна употреба

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Xiaomi Roborock 2 (Roborock...
  • -1000 

Xiaomi Roborock 2 (Roborock S55) Робот...

28990  Редовна цена 29990  Цена

Ласерска ориентација, моќно вшмукување, мапирање на домот, планирање патека на чистење, 5200mAh батерија, Wi-Fi „smart fast link“ поврзување, контрола преку апликација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Други производи во истата категорија:

PrestaShop