Xiaomi Robot Vacuum S10 роботска правосмукалка - Бела

Шифра: 09379-nx

14990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Паметна роботска правосмукалка, сензор LDS 360 °, моќност на вшмукување 4000Pa, до 2h автономија, батерија од 5200mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена |

Количина
Распродадено


Xiaomi Robot Vacuum S10 роботска правосмукалка

Поголема моќност во чистењето

Дизајнот на правосмукалката ја задржува класичната линија на брендот Xiaomi. Xiaomi Robot Vacuum S10 е опремен со  2 во 1 резервоар за прашина и резервоар за вода и супер моќна батерија од 3200 mAh која овозможува подолго работење. Покрај тоа, на роботската правосмукалка не и претставува проблем ниту препрека со висина до 2 cm (пр. теписи...).  Една од позначајните функции на роботот е тоа што поддржува зонско чистење на начин што можете да обележите простор со големина по ваша желба.

Одлична вшмукувачка моќ

Робот правосмукалката Xiaomi Robot Vacuum S10 се одликува со моќ на вшмукување од 4000 Pa, што е доволно за собирање и вшмукување на поголемиот дел од прашината и нечистотијата во домот, како и влакната кои ги оставаат домашните миленичиња. 

Прецизно и ефикасно влажно чистење

Симулирајте рачно чистење

Чистењето во форма на S обезбедува максимална ефикасност на чистењето, додека бришењето во форма на Y симулира рачно чистење, бришејќи постојано од лево кон десно за да се обезбеди ефикасно отстранување на дамките од подот.

Целосна контрола преку смартфон

Благодарениe на апликацијата Mi Home- Xiaomi Home, сега можете рачно да ја контролирате работата на вашата роботска правосмукалка, да го менувате начинот на чистење, да ја надгледувате нејзината положба, а апликацијата ви овозможува вклучување и исклучување на чистењето и преглед на дневниот, неделниот или месечниот распоред што роботот го исполнил.

Роботот е прикладен за: теписи,керамички плочки, мермерни подови, ...

Напомена: Не додавајте средство за чистење во резервоарот за вода, а производителот препорачува да се користи дестилирана вода со цел да се продолжи рокот на траење на самиот производ.

Детали за прозводот:

  • Бренд: Xiaomi
  • Модел: Xiaomi Robot Vacuum S10
  • Боја: Бел
  • Материјал: ABS
  • Функции: 2 во 1 резервоар за прашина и резервоар за вода, распоред за чистење, автоматско враќање на станицата за полнење, суво и водено чистење, управување со апликација
  • Сензори: LDS (сензор за оддалеченост), IF сензор, против судир, компас, акцелерометар, автоматско враќање на станицата за полнење, сензор за скали
  • Батерија: 3200mAh литиумска батерија, моќност: 45W, време на чистење: 130мин
  • Димензии и тежина: 4,8 кг; 35.00 x 35.00 x 9.45 цм
  • Гаранција: 1 година


Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Xiaomi Robot Vacuum S10
Боја
Бела
Компактибилност со ОЅ
Android и iOS
Функции
2 во 1 резервоар за прашина и резервоар за вода, распоред за чистење, автоматско враќање на станицата за полнење, суво и водено чистење, управување со апликација
Напредни функции
LDS (сензор за оддалеченост), IF сензор, против судир, компас, акцелерометар, автоматско враќање на станицата за полнење, сензор за скали
Батерија
3200mAh литиумска батерија, моќност: 33W, време на чистење: 110мин
Димензии и тежина
4,8 кг; 350x94.5mm
Пакет
1 x Xiaomi Robot Vacuum S10 1 x Станица за полнење 1 x Кабел за напојување 1 x Филтер 1 x Крпа за чистење
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Robot Vacuum S10 роботска правосмукалка - Бела

Паметна роботска правосмукалка, сензор LDS 360 °, моќност на вшмукување 4000Pa, до 2h автономија, батерија од 5200mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена |

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop