Xiaomi Roborock S8 - Роботска правосмукалка бела

Шифра: 001162

39990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ


Суво и водено чистење, вибрациска Sonic технологија, автоматско подигнување на крпата, 6000Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Roborock S8 е најновото издание на роботска правосмукалка од реномираната Roborock серија. Одличен за суво и водено чистење. Ви овозможува низа смарт функции кои ќе го олеснат чистењето со цел да имате што повеќе слободно и квалитетно време во вашиот дом.

Со помош на Sonic вибрациска технологија, Roborock S8 ги чисти подовите со поголема моќност; крпата вибрира со брзина од 3000 пати во минута и ги елиминира исушените и закоравени дамки. Во комбинација со Roborock крпата со автоматско подигнување, бришењето добива една нова димензија. Згора на сето ова, додајте ги двојните главни ротациони четки изработени од гума, како и моќта на вшмукување од 6000Pa HyperForce и ќе добиете одличен спој на функции во само еден робот.

Моќното чистење од 6000Pa целосно ќе ја елиминира нечистотијата од подот. S8 умее да ги препознава теписите со висока и извонреда прецизност па со самото тоа крпата автоматски ќе се подигне кога ќе наиде на тепих а со тоа вашиот тепих ќе остане сув но целосно чист од сите трошки, остатоци од храна, влакна и слично.

Доволно е само еднаш да го пуштите роботот да го исчисти домот за да ги запомни теписите, а потоа може да изберете крпата автоматски да се подигнува при чистење или пак, тепихот да го обележите како специфична зона во која роботот нема да навлегува. Исто така, крпата автоматски се подигнува и при полнење на роботот и кога ќе го заврши чистењето, па така на пат кон базата за полнење нема да остава водени траги повторно.

Ротационите четки се карактеризираат со нов, модерен дизајн и се изработени од гума. Правосмукалката се движи на повеќе различни начини, одлично се снаоѓа и на нерамна површина со цел да овозможи што поквалитетно чистење, а дизајнирана е така што спречува заплеткување на влакната.

Roborock S8 опремен е со резервоар за прашина од 400 мл и со сад за вода од 300 мл кој длабински и ефикасно може да исчисти површини со големина до 200 метри квадратни во само едно чистење. Сето ова е овозможено од моќната литиумска батерија со капацитет од 5200 mAh која овозможува автономија до 3 часа чистење(при подесен тивок начин на работа и со мал проток на вода).

Прилагодете го чистењето на вашите лични желби и потреби. Производот може да го управувате и кога не сте дома, преку апликацијата како и со помош на гласовните асистенти Amazon Alexa и Google Assistant. Подесете чистење на одредени простории во домот, направете распоред, изберете го начинот на чистење и многу друго.

Прецизната навигација LiDAR креира точни мапи на домот и ги идентификува собите. Може да креира мапи на дури 4 ката.

Важно: Во садот за вода, користете исклучиво вода. Никогаш не користете детергенти, киселина и други разни средства за чистење бидејќи доведува до трајно оштетување на самиот резервоар како и на производот. Најчесто, се препорачува да се користи дестилирана вода.

Технички податоци

Бренд
Roborock
Модел
S8
Боја
Бела
Моќ
6000Pa
Напредни функции
автоматскоо подигнување на крпата, вибрациска технологија Sonic, управување преку апликација, зачувување на 4 мапи
Батерија
5200mAh, литиумска која овозможува автономија до 3 часа чистење
Димензии и тежина
Димензии: 350x353x96,5mm; тежина: 4.9кг
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Roborock S8 - Роботска правосмукалка бела


Суво и водено чистење, вибрациска Sonic технологија, автоматско подигнување на крпата, 6000Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop