Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro Прочистувач на воздух

Шифра: 000730

19990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

50W, FCADR 185m³/h, 33.7dB, 35-60 метри квадратни

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro прочистувач на воздух

Ви го претставуваме новиот, уште потивок, поефикасен, практичен прочистувач на воздух со вградена технологија на негативни јони - - Mi Air Purifier 4 Pro. Производот е одличен за површини до 60м².

Се карактеризира со добро познатиот дизајн како и неговите претходници. Разликата со останатите модели ја прави новата горна решетка која може да се отстрани а со тоа значително се олеснува чистењето на вентилаторот и воздушните канали.

Опремен е со OLED екран на кој ги прикажува сите податоци во реално време. Светлосната трака воо три бои дава повратна информација во врска со квалитетот на возудухот во затворениот простор и затоа имате можност според потребите да одберете еден од шесте начини на работа. Секако, прочистувачот може да се контролира и на далечина и тоа преку Mi Home апликацијата. Доколку пак сакате да комуницирате преку гласовен асистент, тоа може да го правите со помош на Google Assistant и Amazon Alexa.

Mi 4 Pro користи PM2.5 и PM10 ласерски сензори со висока прецизност па така во живо може да ги согледате загадувачите на воздухот како прашина, влакна од домашно милениче и други штетни честички кои циркулираат во воздухот. Опремен е исто така и со филтер со пет слоеви а значително се зголемени и наборите на самиот филтер.

Негативните јони помагаат во чистење на воздухот а вам ви даваат чувство дека се наоѓате во шума со свеж и здрав воздух.

Што се однесува до другите перформанси, Mi Air Purifier 4 Pro може да испорача 8330 литри чист воздух во една минута. Со помош на капацитетот за чистење PCADR (Particle Clean Air Delivery Rate) od 500m³/h (FCADR 185m³/h), елининира дури 99,97% влакна од домашното милениче, прашина, други влакна, чад, ситни честички со големина од 0,3 микрони.

Се карактеризира со јачина на звук од само 33.7 dB.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
BHR5056EU
Боја
Бела
Моќ
50W
Димензии и тежина
680 x 275 x 275мм, 6.8 кг
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro Прочистувач на воздух

50W, FCADR 185m³/h, 33.7dB, 35-60 метри квадратни

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop