• -2000 

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro+ Plus - Роботска правосмукалка

Шифра: 000383

29990 
27990 ден заштеди 2000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Суво и мокро чистење, моќ на вшмукување од 3000Pa, батерија со капацитет од 5200mAh

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Robot Vacuum MoP P 2 PRO Plus 

Ви го претставуваме новиот модел на робот од брендот Xiaomi - Vacuum-Mop 2 Pro Plus. Со помош на извонредната вшмукувачка моќ од дури 3000Pa, 16 високо прецизни сензори и VSLAM + TOV 3D навигациска технологија како и високо прецизен електронски дозер за вода, беспрекорно ќе ги исчисти сите подни површини во домот.

Со цел да овозможи што потемелно чистење, роботот со помош на новата технологија ќе го скенира просторот и детално ќе ги анализира местата кои треба да се исчистат. Потоа ќе направи прецизна мапа и ќе ги лоцира потенцијалните препреки. Интересно е тоа што TOF 3D технологијата обично е присутна кај автомобилите. Кога ќе ги додадеме и 16те сензори, се добива извонредна можност за мапирање на просторот и движење низ истиот.

Vacuum-Mop Pro 2 Plus толку прецизно го мери растојанието и чисти без воопшто да удира во предметите така што ја намалува брзината секогаш кога ќе наиде на препрека, со цел да избегне некаков удар. Исто така, за да избегне запнување или заглавување, може да ја измери висината на мебелот и да калкулира дали може да помине под или преку предметот/препреката.

На Mi Home апликацијата едноставно поставете распоред на чистењето, обележете зона за чистење, креирајте виртуелен ѕид, обележете само одредени простории за чистење и слично. Одличната моќ на вшмукување од 3000Pa е една од најдобрите карактеристики на овој робот. Опремен е со доста голем сад за прашина со капацитет од 550мл. Може да чисти остатоци иод храна, влакна од домашни миленичиња, трошки и слично.

Освен можноста за вшмукување, со помош на резервоарот за вода од 250 мл, роботот ќе ви овозможи и одлично џогирање на подот. Постојат 3 различни начини на проток на вода во зависност од површината која сакате да се исчисти. Роботот, за време на чистењето, рамномерно ќе ја распредели количината на вода. Капацитетот на садот е доволен за водено чистење на под до 160 квадратни метри.

Се карактеризира со батерија со капацитет од 5200mAh која пружа автономија до 180 минути со само едно полнење. Секако, автономијата зависи и тоа многу од начинот на кој е подесено вшмукувањето.

Роботот е одличен за чистење подови со површина од околу 240 квадратни метри.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Vacuum-Mop 2 Pro Plus (STYTJ02ZHM
Боја
Црна
Моќ
3000Pa
Батерија
5200mAh
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro+ Plus - Роботска правосмукалка

Суво и мокро чистење, моќ на вшмукување од 3000Pa, батерија со капацитет од 5200mAh

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop