Заштитно калено стакло за Xiaomi Redmi Note 8 PRO

Шифра: 366426

599 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Погодно за Xiaomi Redmi Note 8 PRO

Количина
На залиха

Поврзани производи

Заштитно калено стакло за Xiaomi Redmi Note 8 PRO

Ако планирате долго време да го користите вашиот Redmi Note 8 PRO и трајно да го заштитите неговиот екран, тогаш ви го препорачуваме заштитното стакло за превенција од гребнатинки и несакани оштетувања. 

Околниот дел е мазен за да овозможи флуидно користење и да го заштити екранот од оштетувања. Работ на стаклото е црн. 

Производот е еколошки и не загадува. Се карактеризира со олеофобичен премаз со глазура против замастување кој спречува појава на отпечатоци од прсти.

Напредна технологија на вградената антистатична силиконска мембрана го олеснува монтирањето и отстранувањето на стаклото. 

Заштитното стакло е транспарентно и не влијае на квалитетот на боите. Поради малата дебелина, не влијае на флуидноста на сензорите. 

Спецификации

  • Тип: Заштитно калено стакло
  • Боја: Проѕирно
  • Компатибилен со: Redmi Note 8 PRO
  • Пакетот содржи 1 × Заштитно стакло

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Заштитно калено стакло за Xiaomi Redmi Note 8 PRO

Погодно за Xiaomi Redmi Note 8 PRO

Остави коментар

Поврзани производи

PrestaShop