Xiaomi Electric Scooter 4 Pro(2nd Gen) - Електричен тротинет - црн

Шифра: 09770 nx

35990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

максимална брзина до 25 км/ч, јачина на мотор 400W, одлично совладува нагорнини до 22%

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза испорака до дома | 1 година гаранција

Количина
На залиха

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro – електричен тротинет

Пристигна новиот Xiaomi 4 Pro(2nd Gen) електричен тротинет. Едноставен за возење и со импресивни перформанси, лесен за пренос и соодветен за рекреативно или секојдневно движење низ градот.

Со неговата автономија од дури 60 километри*, максимална брзина од 25км/ч и јачина на моторот од 400W, 4 Pro ќе ви овозможи удобно и сигурно возење. Може да ги искачи нагорнините до 22%, додека пак неговата диск кочница ќе ви овозможи сигурно и брзо кочење.

Гумите со големина од 10" се проширена од 54 mm на 60 mm*, имаат поголем капацитет на воздух и подобра апсорпција на удари. Со поголемата површина за контакт со земја на гумата, подобрено е и севкупно постабилно и посигурно искуство во возењето.

Моделот доаѓа со контролна табла која е поставена под агол погоден за корисниците, овозможувајќи му на возачот да ја види брзината, преостанатата батерија, трепкачите и статусот на скутерот за време на возењето.

Побезбедни вртења со вградени трепкачи за покажување на насока

Стандардниот трепкач со висок интензитет со сертифициран E-Mark веднаш се пали откако ќе го притиснете копчето за вртење, додека ѕвонењето ѕвони за да ги предупреди пешаците и возилата позади, осигурувајќи се дека секое вртење е безбедно.

Цврста и сигурна рамка од јаглероден челик со висока цврстина

Изработена од 1,5mm* задебелен јаглероден челик, рамката може да издржи и максимално оптоварување од 120 кг, обезбедувајќи издржливост и цврстина на скутерот.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
4 Pro(2nd Gen)
Боја
Црна
Материјал на куќиштето
јаглероден челик со висока цврстина
Моќ
номинална моќ 400W, максимална моќ 1000W
Поврзување
Xiaomi Home апликација
Напредни функции
максимална брзина до 25км/ч, нагорнини до 22%, диск кочница со големина од 130мм, гуми од 10 инчи
Батерија
автономија до 60км*
Димензии и тежина
1215x1150x506 мм
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro(2nd Gen) - Електричен тротинет - црн

максимална брзина до 25 км/ч, јачина на мотор 400W, одлично совладува нагорнини до 22%

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза испорака до дома | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop