9D Заштитно калено стакло за Xiaomi Mi 9

Шифра: 000050

550 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Погодно за Xiaomi Mi 9 глобална верзија

Количина
Распродадено


Заштитно калено стакло за Xiaomi Mi 9

Ако планирате долго време да го користите вашиот Xiaomi Mi 9 и трајно да го заштитите неговиот екран, тогаш ви го препорачуваме заштитното стакло за превенција од гребнатинки и несакани оштетувања. 

Тврдината на стаклото е 9D, 3 пати појако од PET материјал. Се карактеризира со олеофобичен премаз со глазура против замастување кој спречува појава на отпечатоци од прсти.

Заштитното стакло е транспарентно и не влијае на квалитетот на боите.

Околниот дел е мазен за да овозможи флуидно користење и да го заштити екранот од оштетувања. Работ на стаклото е црн. 

HD ultra преглед; чиста транспарентност и совршено јасен преглед.

Технички податоци:

  • Тип:  2.5D Soft rub
  • Боја: Проѕирно
  • За: Xiaomi Mi 9 
  • Пакетот содржи 1 × 9D  Заштитно стакло 

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

9D Заштитно калено стакло за Xiaomi Mi 9

Погодно за Xiaomi Mi 9 глобална верзија

Остави коментар

PrestaShop