• -500 

Huawei Honor Band 5 Фитнес Тракер Глобална Верзија- син

Шифра: 364326

2990 
2490 ден заштеди 500  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

HUAWEI Honor Band 5 0,95 инчен AMOLED екран во боја на допир, 5ATM, сензор за отчукувања на срце 

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Honor Band 5 Фитнес Тракер Глобална Верзија

Најновиот модел на Huawei Honor се одликува со најнови спецификации, стил, дизајн и секако супер цена.

Honor Bands на Huawei се класифицираат како една од најзначајните алтернативи на останатите поскапи брендови и долго време се натпреваруваат на пазарот фокусирајќи се на понудата на квалитетни производи и ниски цени.

Меѓу највредните карактеристики на Huawei Honor Band 5 е 0.95-инчен AMOLED дисплеј во боја со резолуција од 240 × 120, 282 ppi и 8 различни watchfaces, за поширок естетски избор прилагодлив на сечиј стил. Опремен е со 5 АТМ сертификација, што овозможува смартбендот да се користи на длабочина од 50 метри, за мерење и анализа на водни активности.

Секако не недостига сензорот за отчукувањата на срцето, што може да се активира 24 часа на ден благодарение на алгоритамот TruSeen 3.0 од Huawei. Како и останатите смартбендови, компатибилен е со iOS и Android, а благодарение на апликацијата, освен телесните активности, овозможува примање известувања од социјалните мрежи, контрола на сонот, будилник и контрола на камерата на твојот паметен телефон, односно фотографирање од далечина доколку е потребно.

Меѓу спортските функции присутни се и мерењето на физичката активност, чекори, пливање (сензорот со шест оски автоматски ги препознава техниките на пливање во зависност од движењето на раката, означува брзина, растојание, број на замави, калории, просечна SWOLF и други податоци)

Технички податоци

Бренд
Huawei Honor
Модел
Band 5
Боја
Сина
Компактибилност со ОЅ
Android 4.4 / iOS 9.0 и нивни понови верзии
Вид на дисплеј
AMOLED
Големина на дисплеј
0,95 "
Поврзување
USB, Bluetooth
Напредни функции
Потсетник за телефонски повици и пораки; Сензор за отчукувањата на срцето; Предупредување за аритмија; Чекори; Потрошени калории; Потсетник за подготвеност; Следење на спиење; Вибрирачки аларм
Сертификат за отпорност на вода и прашина
5ATM
Батерија
100mAh, време на полнење 1.5h
Димензии и тежина
43 mm × 17.2 mm × 11.5 mm, 22.7 g
Пакет
1x Smart bracelet 1x Кабел за полнење 1x Упатство за употреба
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Huawei Honor Band 5 Фитнес Тракер Глобална Верзија- син

HUAWEI Honor Band 5 0,95 инчен AMOLED екран во боја на допир, 5ATM, сензор за отчукувања на срце 

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

PrestaShop