• -300 

Tronsmart Encore Spunky Buds bluetooth слушалки - бели

Шифра: 339880

2490 
2190 ден заштеди 300  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Конекција Bluetooth, водоотпорност IPX5, Hi-Fi звук, контрола на допир, компактибилни со iPhone, iPad, Samsung, HTC, Xiaomi и др. 

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Tronsmart Encore Spunky Buds bluetooth слушалки

Новите Bluetooth слушалки Tronsmart Encore Spunky Buds се конечно достапни! Се карактеризираат со длабок бас и гарантираат звук без нарушувања. Звукот е кристално јасен благодарение на двата интегрирани микрофони кои го намалуваат надворешниот шум.

Со Bluetooth 5.0 лесно да се поврзуваат кој било од твоите уреди. Сертификацијата IPX5 исто така гарантира отпорност од дожд за непречено користење во текот на сите активности, па дури и во текот на вежбањето.

Музика и безжични повици - можеш да ја слушаш твојата омилена музика и да одговараш на повиците едноставен со допир!

Слушалките имаат автономија од 3,5 часа, а благодарение на базата што може да ги наполни до 3 пати, се има на располагање безжично слушање до 11 часа.

Освен одговарање и одбивање повици, Spunky Buds овозможуваат контрола на музиката (претходна/следна трака, play/pause) и активација на Voice Assistant.

Конекторот е тип USB-Type C. Во пакетот има и 2 пара гумички со различни големини (S, M, L), за постабилно носење без ризик за паѓање и се прилагодуваат на различните форми и големини.

Спецификации:

  • Модел: Encore Spunky Buds 
  • Верзија на Bluetooth : 5.0 
  • Bluetooth Компактибилност: A2DP / HFP / HSP / SBC / MP3 / AAC 
  • Фреквенција: 2.400GHz - 2.480GHz 
  • Капацитет на батерија: 50mAh x 2 
  • Време на полнење: база 1-1,5 часа; слушалки: 1,5-2 часа
  • Време за разговор : 4 часа (еднократно) 
  • Време репродукција: 3,5 часа 
  • Батерија за полннење: 470mAh (слушалките може да се наполнат 3 пати)  

Технички податоци

Гаранција
6 месеци

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Tronsmart Encore Spunky Buds bluetooth слушалки - бели

Конекција Bluetooth, водоотпорност IPX5, Hi-Fi звук, контрола на допир, компактибилни со iPhone, iPad, Samsung, HTC, Xiaomi и др. 

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

PrestaShop