Xiaomi Mi Powerbank 2S 10.000mAh Сив

Шифра: 211892

1390 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Xiaomi Mi 2S 10.000mAh,  Lithium Polymer Power Bank

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Powerbank 2S 10000mAh Сив

Xiaomi Mi 2S овозможува лесно и брзо полнење на батеријата на сите твои уреди (максимум влез 18W, максимум излез 15W).

Батеријата се состои од литиум полимери, кои остваруваат капацитет од 10,000 mAh и можат целосно да се наполнат во рок од четири часа.

Xiaomi Mi 2S е еден од најлесните powerbanks на пазарот, а неговото алуминумско тело со заоблени рабови има минимални 13 x 7 x 1,4 цм.

LED диодите ја означуваат тековната состојба.

Powerbank-от е заштитен од прегревање, краток спој, преполнување, празнење и преоптоварување.

Mi 2S интегрира опција за ресетирање, што значи дека кога ќе го притиснете копчето "reset", се враќа на идеално работење.

Компатибилен со полнења од 5V / 2A, 9V / 2A и 12V / 1.5A, Mi Power Bank 2ѕ интелигентно ја прилагодува излезната моќ до 18W, адаптирајќи го полнењето за кој било поврзан уред. Доволен е двоен клик за полнење со намалена моќ, што обезбедува безбедно полнење на уреди како што се слушалки за Bluetooth или фитнес тракери.

Полнење со единечен излез: 5.1V ... 2.4A / 9.0V .... 1.6A MAX / 12.0V ... 1.2A MAX

Полнење на двата излеза: 5.1V ... 2,4A (15W MAX)

Mi Powerbank доаѓа со полнач од 18W и може максимално да се наполни за околу 3,5 ч.

Спецификации:

  • Бренд: Xiaomi
  • Модел: PLM09ZM
  • Боја: сива
  • Материјал: Метал
  • Поврзување: Влез: Микро USB излез: USB-A
  • Батерија: 10000mAh
  • Димензии и тежина: 130 x 71 x 14,1 mm Тежина: 217g

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Powerbank 2S 10.000mAh Сив

Xiaomi Mi 2S 10.000mAh,  Lithium Polymer Power Bank

Остави коментар

PrestaShop