• -4000 

Xiaomi Huami Amazfit Pace Паметен часовник црвено-црн

Шифра: 234339

8990 
4990 ден заштеди 4000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

1.34" Капацитивен екран на допир, GPS + GLONASS, сензор за срцево отчукување, водоотпорност IP67.

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Huami Amazfit Pace Smartwatch

Amazfit е бренд кој стои зад серија успешни фитнес гаџети, изработени во соработка со познатиот бренд Xiaomi.

Спортски и секојдневен, паметниот часовник Amazfit Pace, се карактеризира со округли керамички дизајн заштитен од стакло Gorilla Glass. Дисплејот е транс-рефлективен од 1,34“со резолуција од 300 x 300 пиксели. Неговата специјална технологија го прави читлив дури и кога има силно сонце: всушност, Amazfit Pace се адаптира на светлината, и обезбедува безпрекорна прегледност. Екранот има дијаметар од 45 мм и тежи само 53 грама. Нема ни да приметите дека го носите. Благодарение на гуменото ремче, гарантира максимална траспарентност и комотност не само за време на тренингот, но и во секојдневието.

Особено значајно и неизбежно за спортски часовник е IP67 сертификација против вода и прашина.

Освен тоа, Amazfit РАСЕ smartwatch е опремен со WiFi b / g / n, Bluetooth 4.0, GPS (AGPS и GLONASS). Функционира на dual core процесор од 1,2 GHz и додатни 4 GB ROM и 512 MB RAM за спуштање апликации и музика. Благодарение на Bluetooth-от ке можеш да го поврзеш не само со твојот со смарт телефон, туку и со Bluetooth слушалки, за позабавно вежбање.

Тоа што го прави особено интересен се вградените сензори за забрзување, жироскоп, геомагнетски сензор, сензор за амбиентална светлина, сензор за воздушен притисок и PPG сензор за отчукување на срцето за следење на спортската активност. Покрај модулот Wi-Fi, има и враден GPS сензор, што е од големо значење за спортисти кои тренираат на отворено. Сите овие функции ти овозможуваат достапност до податоци корисни за да се анализира и подобри твојата спортска активност. Постави си нова цел и надмини ја!

Вистинска клучна карактеристика на Xiaomi Amazfit PACE, што го издигнува над другите марки е времетраењето на батеријата. Искористи ги предностите на батеријата од 280 mAh и следи ги детелно плановите, на пример за твоите идни 5km и 10km маратонски трки. Веќе се вчитани 11 спортови: трчање на отворено, пешачење, велосипедизам на отворено, трчање на трака, статичен велосипед, фудбал, тенис, елиптична фитнес справа, спортско искачување, крос-кантри трчање и скијање.

Спушти ја бесплатната апликација Amazfit и синхронизирај го часовникот РАСЕ директно со твојот телефон. Одлучи со кои апликации да се поврзе и никогаш нема да пропуштиш ниту една важна порака, повик или известување од твоите социјални мрежи.

Интерфејсот може да се персонализира, доста е интуитивен и компатибилнен со Strava.

Технички податоци:

Екран

1,34-инчен рефлектирачки екран во боја со ниска потрошеност

Резолуција 320 X 300

Капацитивен екран на допир

Corning Gorilla Glass стакло

Процесор

1.2GHz dual-core процесор

512M RAM меморија

Внатрешна флеш меморија од 4GB

GPS + GLONASS

Вибрационен мотор

Линеарен резонантен активатор (LRA)

Безжична конекција

Wi-Fi IEEE 802.11b / g 2.4GHz;

Bluetooth 4.0

Сензори

PPG сензор за срцеви отчукувања

Сензор за забрзување

Жироскоп

Геомагнетски сензор

Сензор за амбиентална светлина

Сензор за воздушен притисок

Батерија

Полимер литиум јонска батерија од 290mAh

Водоотпорност

IP67 Сертификат

Тежина: 53.7 грама

Материјал: Поликарбонат армиран со стаклена фибра Цирониум керамика

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Huami Amazfit Pace Паметен часовник црвено-црн

1.34" Капацитивен екран на допир, GPS + GLONASS, сензор за срцево отчукување, водоотпорност IP67.

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

PrestaShop