• -490 

Xiaomi Mi Powerbank 2S 10.000mAh црн

Шифра: 211891

1390 
900 ден заштеди 490  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Xiaomi Mi2 10.000mAh, Lithium Polymer Power Bank

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Powerbank 2S 10000mAh Црн

Xiaomi Mi 2S овозможува лесно и брзо полнење на батеријата на сите твои уреди (максимум влез 18W, максимум излез 15W).

Батеријата се состои од литиум полимери, кои остваруваат капацитет од 10,000 mAh и можат целосно да се наполнат во рок од четири часа.

Xiaomi Mi 2S е еден од најлесните powerbanks на пазарот, а неговото алуминумско тело со заоблени рабови има минимални 13 x 7 x 1,4 цм.

LED диодите ја означуваат тековната состојба.

Powerbank-от е заштитен од прегревање, краток спој, преполнување, празнење и преоптоварување.

Mi 2S интегрира опција за ресетирање, што значи дека кога ќе го притиснете копчето "reset", се враќа на идеално работење.

Компатибилен со полнења од 5V / 2A, 9V / 2A и 12V / 1.5A, Mi Power Bank 2ѕ интелигентно ја прилагодува излезната моќ до 18W, адаптирајќи го полнењето за кој било поврзан уред. Доволен е двоен клик за полнење со намалена моќ, што обезбедува безбедно полнење на уреди како што се слушалки за Bluetooth или фитнес тракери.

Полнење со единечен излез: 5.1V ... 2.4A / 9.0V .... 1.6A MAX / 12.0V ... 1.2A MAX

Полнење на двата излеза: 5.1V ... 2,4A (15W MAX)

Mi Powerbank доаѓа со полнач од 18W и може максимално да се наполни за околу 3,5 ч.

Спецификации:

  • Бренд: Xiaomi
  • Модел: PLM09ZM
  • Боја: црна
  • Материјал: Метал
  • Поврзување: Влез: Микро USB излез: USB-A
  • Батерија: 10000mAh
  • Димензии и тежина: 130 x 71 x 14,1 mm Тежина: 217g

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Powerbank 2S 10.000mAh црн

Xiaomi Mi2 10.000mAh, Lithium Polymer Power Bank

Остави коментар

PrestaShop