Ninetygo Паметна Јакна Со Грејач (XL) - црна

Шифра: 000658

8590 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Јакна со грејач, 100% полиестер, 80% полнеж пердув од патка, отпорни на топлина сребрени јони, јаглеродни наноцевки, систем на полнење со надворешна батерија, 4 степенско подесување на температура

Достапна во пред-нарачка! Предавање во достава околу 22.02.2023

Количина
Распродадено


Ninetygo Паметна јакна со грејач (XL) - црна

Ви ја претставуваме новата, лесна, удобна и модерна јакна со грејач Xiaomi Ninetygo со интелигентен систем за пратење на температурата. Таа претставува одлично решение за долгите зимски денови и е примерна за сите, кои подолго се задржуваат на отворено.

Горниот дел од јакната е изработен од 100% полиестер со површинска заштита од влага по стандардот IPX4 – јакната така не пропушта вода и многу брзо се суши. Внатрешниот полнеж е од 80% природен пердув од патка, кој е одличен акумулатор на топлина. Благодарејќи на присутноста на трите загревачки елементи од посебни топлотно непропустливи сребрени јони во пределот на слабината и вратот се одржува топлината во нејзината внатрешност. Рамномерното загревање е изведено со употреба на револуционерниот материјал – слој од јаглеродни наноцевки, кој е безбеден за употреба, ефикасен и многу стабилен греен елемент и при носење па воопшто не се забележува. Системот на греење го напојува надворешна батерија од 10,000 или 20.000 mAh ( не е приложена во пакетот и треба дополнително да се докупи) и таа се сместува во посебен џеб заштитен од дожд/снег.

Системот има 4 нивоа на прилагодување на температурата (38, 43, 48 и 52 степени Целзиусови) и за таа намена јакната е опремена исто така со рачен регулатор за температура на десниот џеб, со што корисникот лесно би ја одбрал саканата температура.

Покрај модерниот изглед, јакната има и 8 практични џебови со различна големина, вклучувајќи внатрешен џеб за телефон или документи. Целосниот дизајн е смислен до најсител детал и така вклучува двосмерен патент, ластик за прилагодување на ширината на јакната и ракавите, а за носење при дождливо време, јакната има и капа.

Јакната едноставно се пере во машина за перење, при што дури и по 40 перења грејните елементи одлично ќе работат.Xiaomi Ninetygo јакна

Технички податоци

Бренд
Xiaomi Ninetygo
Модел
170-92A
Боја
Црна
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IPX4
Димензии и тежина
види табела со големини
Пакет
1 x Ninetygo Паметна Јакна Со Грејач (XL) - црна
Големина
XL
Батерија
Греење - надворешна батерија, Напон - 5V/ 9V/ 12V/ 18V

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Ninetygo Паметна Јакна Со Грејач (XL) - црна

Јакна со грејач, 100% полиестер, 80% полнеж пердув од патка, отпорни на топлина сребрени јони, јаглеродни наноцевки, систем на полнење со надворешна батерија, 4 степенско подесување на температура

Достапна во пред-нарачка! Предавање во достава околу 22.02.2023

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop