Roborock S7 Pro Ultra роботска правосмукалка - бела

Шифра: 848243

61990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Суво и водено чистење, вибрациска Sonic технологија, автоматско подигнување на крпата, 5100Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Roborock S7 Pro Ultra роботска правосмукалка – бела

Семејството Roborock Ви ја претставува S7 Pro Ultra роботската правосмукалка, која со своите напредни функции, паметни технологии и во потполност автоматизираната база за полнење Roborock Empty Wash Fill ја носи на ново ниво автоматизацијата за паметно чистење на домот.

S7 Pro Ultra во споредба со претходната верзија Roborock S7 може да се пофали со удвоена моќ на вшмукување, така во начинот на работа Max+ овозможува дури до 5100Pa вшмукувачка моќ. Главната четка е дизајнирана со потполно издржлив гумиран материјал со што го спречува заплеткувањето на влакна. Заблагодарувајќи се на повеќестепениот лебдечки механизам, роботот се приближува поблиску до нечистотиите, дури и при нерамни подови. Оваа модел изведува функција на бришење на подот со помош на технологија на звучни вибрации со голема брзина VibraRise кои се повторуваат дури 3000 пати во минута. Во комбинација со постојано високиот притисок, системот VibraRise ги отстранува исушените дамки до 30% поефикасно од конвенционалните роботски правосмукалки, не остава никакви нечистотии зад себе и со тоа е понежен кон вашите подови. S7 Pro Ultra доаѓа опремен со функција за автоматско чистење, при тоа лесно може да се префрли помеѓу сув и влажен режим.

Покрај другите карактеристики, неговите исклучителни перформанси се должат на паметната навигација PreciSense со ласерски сензор LiDAR, останатите сензори Sensient , како и прилагодливиот алгоритам за рута што му овозможува прецизно мапирање на просторот. Откако ќе создаде мапа на вашиот дом, можете да го гледате во 3D и виртуелно да се движите низ него преку мапата Matrix 10, а исто така можете да додадете свој мебел, вклучувајќи кревети, софи, маси и друго, и да го приспособите чистењето за да одговара на потребите на секој соба. Можете да го контролирате Roborock S7 Pro Ultra преку вашиот паметен телефон користејќи паметна апликација или едноставно со помош на гласовниот асистент Amazon Alexa, Google Home или Siri.

Напредната станица за полнење Empty Wash Fill отвора свет на нови погодности дури и за најпребирливите корисници. Така, ви ја овозможува веќе добро познатата функција на автоматско празнење на вашата роботска правосмукалка и на тој начин до 7 недели безгрижно користење без менување кеси. За време на самото полнење, станицата внимава да се наполни резервоарот за вода доколку е празен, со што се овозможува дополнително исчистена површина од 300 m2. Уникатниот систем со 600 вртежи во минута и овозможува на станицата за полнење по чистењето да ја измие крпата на правосмукалката, а за полесно одржување на целиот дизајн на базата на корисникот му е достапна и програма за самочистење.

Уште една голема новост во верзијата S7 Pro Ultra е 30% побрзо полнење и поддржана технологија за полнење надвор од времето на зголемено електрично оптоварување. Така, сега можете да ја полните вашата правосмукалка во часови кога Вам ви одговара и да ги искористите ниските цени на електричната енергија, да заштедите пари и да се грижите за подобра животна средина.  

Важно: Во садот за вода, користете исклучиво вода. Никогаш не користете детергенти, киселина и други разни средства за чистење бидејќи доведува до трајно оштетување на самиот резервоар како и на производот. Најчесто, се препорачува да се користи дестилирана вода.

Технички податоци

Бренд
Roborock
Модел
S7 Pro Ultra
Боја
Бела
Моќ
5100 Pa
Напредни функции
управување преку апликација, PreciSense паметна навигација, автоматско подигнување на крпата, вибрациска технологија Sonic, 3D приказ
Батерија
5200mAh, литиумска која овозможува автономија до 3 часа чистење
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Roborock S7 Pro Ultra роботска правосмукалка - бела

Суво и водено чистење, вибрациска Sonic технологија, автоматско подигнување на крпата, 5100Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop