• -150 

Xiaomi Ноќна LED Светилка со сензор за движење 2

Шифра: 000168

890 
740 ден заштеди 150  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Подесива база на светилката - 360˚, агол на сензорот од 120˚, два начини на осветлување, 2800 K топло осветлување во жолта боја

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Количина
Распродадено


Xiaomi Ноќна LED Светилка со сензор за движење 2

Ротирачки дизајн со широк агол на сензори

Новата Xiaomi ноќна светилка со сензор за движење создадена е лесно да се прилагоди и инсталира во секој простор.

Самата изработка и структура овозможува слободно подесување од дури 360˚, со што може да ги осветли и најскриените агли.

Зголемете ја сигурноста во вашиот дом или на работа со помош на широкиот агол на сензорот Xiaomi од дури 120 °, на начин што истиот ќе се активира при секое забележано движење на човечко суштество и автоматски ќе се исклучи по 15 секунди.

Двојно светло со можност за подесување

Светилката овозможува да го осветлите просторот според вашите желби или потреби, така што ќе имате два начини на осветлување. Производот дава 2800K топло жолто светло, а при изборот на осветлувањето достапна е и ниска светлина од 4 Lm и висока светлина од 25 Lm.

Идеална за секој вид простор. Благодарение на вградениот сензор за движење, светилката е погодна за инсталирање на било кој простор - спална соба, канцеларија, премин, столб и слично.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
MJYD02YL
Боја
Бела
Функции
LED светло во топла жолта боја (2800K), Работна температура -10ºC do 40ºC, агола на сензор од 120º, инфраред сензор
Батерија
3x AAA батерии кои не се вклучени во производот
Пакет
1 x Xiaomi ноќна светилка со сензор за движење

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Ноќна LED Светилка со сензор за движење 2

Подесива база на светилката - 360˚, агол на сензорот од 120˚, два начини на осветлување, 2800 K топло осветлување во жолта боја

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop