Amazfit GTR 42mm Паметен часовник - Бел

Шифра: 365835

8990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

1,2 "AMOLED touchscreen екран, литијска батерија od 195 mAh, водоотпорност 5ATM, GPS + GLONASS, сензор за отчукување на срце, преглед на повици / СМС / e-mails

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Паметен часовник Amazfit GTR 42mm Бел

Извонредни перформанси, стил и елегантен дизајн

Amazfit GTR е достапен во големина од 42 мм и доаѓа со силиконско ремче. Екранот е една од јаките страни и се карактеризира со 1,2 инчен AMOLED панел од 390 x 390 пиксели, заштитен со стакло Gorilla Glass 3.

Часовникот Amazfit GTR апсолутно ќе ве импресионира со своите паметни карактеристики.

Што се однесува до сензорите, GTR може да се пофали со BioTracker PPG, акцелерометар со 6 оски, геомагнетски сензор, сензор за атмосферски притисок, капацитивен сензор и сензор за осветленост, придружени со Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, отпорност на вода до 5 атмосфери (50 m под вода) и секако многубројните функции поврзани со нотификации од социјалните мрежи, поминати чекори, квалитет на сонот итн.

Оваа верзија, благодарение на професионални алгоритми со голема прецизност, ја поддржува функцијата за откривање на аритмии при мерење на срцето во реално време, вклучувајќи ги и атријалните фибрилации.

Часовникот сам ќе ве предупреди со вибрации кога ќе открие срцев ритам што ја надминува нормалната вредност.

На десната страна има две копчиња, едно за вклучување и исклучување (како и за враќање на почетна страна) и едно копче за брз пристап до останатите функции.

Amazfit GTR ги интегрира следните фукнции: примање нотификациите од паметниот телефон благодарение на модулот Bluetooth, педометар, брзина, мерење на квалитетот на спиењето, временска прогноза, музика, потсетник, будилник, компас, хронограф, тајмер, можноста за наоѓање на телефонот и промена на темата, во комбинација со неколку други поврзани со физичката активност и спортот.

Поддржани се 12 режими на спорт: трчање на отворено, трчање на трака, пешачење, возење велосипед, пливање на отворено, пливање во базен, елиптична фитнес справа, планинарење, крос-кантри трчање, скијање, статичен велосипед и вежбање.

Amazfit GTR е компатибилен со паметни телефони опремени со барем Android 5.0 Lollipop или iOS 10.0.

Батериjata од 195 mAh, овозможува околу 12 дена загарантирано работење во типичен режим и 34 дена во stand by режим.

Спушти ја бесплатната апликација Amazfit и искористи ги можностите што ги нуди овај паметен и спортски часовник.

Би можело да те интересира: Xiaomi Huami Amazfit Stratos Спортски Часовник

Технички податоци

Бренд
Amazfit
Модел
GTR 42mm
Боја
Бела
Оперативен систем
Android 5.0/OS 10 или нивни понови верзии
Вид на дисплеј
AMOLED дисплеј 390x390px
Големина на дисплеј
1,2"
Поврзување
Bluetooth 5.0
Функции
Прилагодување на осветленост, календар, стоперица, будилник, тајмер, временска прогноза, 5ATM водоотпорен, известувања, потсетник за е-пошта / повик / СМС, музика, следење калории, GPS, надморска височина, брзина, каденција
Сензори
Сензор за срце PPG, сензор за забрзување, жироскоп, геомагнетски сензор, сензор за светлина, триаксијален акцелерометар, GPS + glonass
Сертификат за отпорност на вода и прашина
5ATM
Батерија
195 mAh литијска
Димензии и тежина
Димензии: 42mm тежина: 25,5g ширина на ремче: 20 mm
Пакет
1 x Amazfit GTR Smart Watch 1 x База за полнење со кабел 1 x Прирачник за употреба
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Amazfit GTR 42mm Паметен часовник - Бел

1,2 "AMOLED touchscreen екран, литијска батерија od 195 mAh, водоотпорност 5ATM, GPS + GLONASS, сензор за отчукување на срце, преглед на повици / СМС / e-mails

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

PrestaShop