• Ново

HYPER GOGO Cruiser 12 Plus Електричен мотоцикл за деца - црн

Шифра: 1020472

27990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Детски електричен мотоцикл, литиум-јонска батерија 21,9V 5,2A, 3 нивоа на брзина (8, 12 и 16km/h), досег 12km, заден мотор 160W, совладување на косини до 10°, максимално оптоварување 65kg, водоотпорен IP6.

Количина
Распродадено


HYPER GOGO Cruiser 12 Plus Електричен мотоцикл за деца - црн

Детските електрични мотоцикли од серијата Cruiser се инспирирани од винтиџ стилот Chopper и носат извонредно искуство во возењето. Комбинацијата на симулиран звук на моторот, функцијата за магла од издувни гасови и аудио Bluetooth им овозможува на децата да ја почувствуваат вистинската радост на возењето и да го почувствуваат уникатниот стил на Chopper. Серијата Cruiser создава уникатен и возбудлив свет на возење каде децата можат да уживаат во возбудата и радоста на возењето.

Мини електричниот мотоцикл е опремен со заден мотор од 160 W и е безбеден за возење на вашето дете. Вградениот Bluetooth звучник додава уште поголема забава при возењето.

Електричниот мотоцикл Cruiser 12 Plus за деца доаѓа со симулирана функција за магла која им ја доближува на децата реалната атмосфера на возењето! Тоа е како да сте среде авантура во густа магла. Овој возбудлив специјален ефект го прави возењето уште поинтересно и им овозможува на децата да уживаат во возењето.

Cruiser 12 Plus нуди и персонализиран дизајн „Направи сам“ - децата можат да го приспособат мотоциклот со замена на додатоци како што се штитници за кал и резервоар за гориво. Овој уникатен дизајн не само што ги задоволува индивидуалните потреби на децата, туку и ја поттикнува нивната креативност и практични вештини, овозможувајќи им да уживаат во уметноста на создавање уникатно возење.

Cruiser 12 Plus има 3 нивоа на брзина (8km/h, 12km/h и 16km/h), што ќе го направи возењето и на мазни и прави патишта, како и на попредизвикувачки патеки со свиоци и пресврти, вистинско задоволство и авантура. Брзината на возење е видлива на LCD екранот.

Мини електричниот мотоцикл Cruiser 12 е опремен со литиум-јонска батерија од 21,9 V 5,2 А која ќе биде доволна за вашиот желен авантурист. Нема да морате да се грижите за полнење бидејќи батеријата е доволно издржлива што мотоциклот може да помине до 12 km* со едно полнење!

За помалите, тој е компатибилен со помошни тркала. (Помошните тркала не се вклучени во пакувањето). Препорачаната висина на возачот е 90 - 160 см.

Plus верзијата во пакетот доаѓа со вклучени браници.

Технички податоци

Бренд
HyperGogo
Модел
Cruiser 12 Plus
Боја
Црна
Моќ
24V 160W Заден мотор
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IP6
Димензии и тежина
1151 X 499 X 725mm, 15.6kg
Пакет
1 X делумно склопен детски мотоцикл со додатоци, 1 X полнач, 1 X упатство за употреба, 1 X кутија за складирање

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

HYPER GOGO Cruiser 12 Plus Електричен мотоцикл за деца - црн

Детски електричен мотоцикл, литиум-јонска батерија 21,9V 5,2A, 3 нивоа на брзина (8, 12 и 16km/h), досег 12km, заден мотор 160W, совладување на косини до 10°, максимално оптоварување 65kg, водоотпорен IP6.

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop