Navee S65 електричен тротинет

Шифра: 001155

61990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Двоен преклоп, 25км/ч, 3 режими на работа, гуми од 10 инчи

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1- 2 дена | 1 годинa гаранција | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Navee N65 електричен тротинет

Ви го претставуваме новиот модел NAVEE S65 електричен тротинет на преклоп кој се карактеризира со високи перформанси и нуди незаборавно искуство во возењето.

Тротинетот може да се пофали со нов, иновативен начин на преклоп(двоен) кој овозможува брзо и едноставно склопување и расклопување. 
Висококвалитетниот мотор од 500 W со редуктор, кој овозможува побрзо забрзување и надминување на наклон до 25%, е одговорен за незаборавно искуство. За ефективни перформанси за апсорпција на удари, S65 доаѓа опремен со преден и заден систем за потпирање кој лесно се справува со различни услови на патот и носи супериорно и удобно искуство во возењето.

Зад сцената се наоѓа импресивна литиумско-јонска батерија од 48V 12,75Ah со BMS систем, која и обезбедува автономија од 65 километри, додека задните диск сопирачки овозможуваат да запре навремено и безбедно. Од безбедносни причини во сообраќајот, брзината на новиот Navee S65 е ограничена на 25 km/h, а поддржува три начини на работа: режим на пешачење, стандарден режим на возење и спортски режим на возење.

Електричниот скутер е опремен со 10-инчни гуми, а за безбедно возење дури и во вечерните часови, скутерот е опремен со LED предно светло и заден рефлектор. LED екран овозможува полесна и потранспарентна контрола на самата брзина, статусот на батеријата, статусот на тротинетот итн. NAVEE S65 има држач со ширина од 17 см со силиконска анти-лизгачки подлога, со што им овозможува на своите корисници да стојат послободно.
Тротинетот издржува максимална носивост до 120 килограми.

Напомена : Не користете го тротинетот за возење по дожд.

Не возете го по водена или каллива површина.

Пред секое возење добро проверете го. Ако воочите недостиг на некој дел, оштетување, испразнети гуми или недоволен капацитет на батерија не возете го. Со цел да избегнете оштетување предизвикано од вода, за време на чистењето секогаш гледајте тротинетот да е исклучен, полначот исто така да е исклучен.

Никогаш не чистете го тротинетот по силен млаз или силен притисок на вода, бензин или друго корозивно хемиско средство.

Не оставајте го тротинетот подолго време на сончева светлина.

Редовно проверувајте ги кочниците и редовно сервисирајте ги, во согласност со упатството.

Технички податоци

Бренд
Navee
Модел
S65
Боја
Црна
Материјал на куќиштето
алуминиумска легура
Поврзување
Bluetooth
Напредни функции
мотор од 500W, нагорнини до 25%, максимална носивост до 120 кг, електронска и диск кочница
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IPX5
Батерија
48V 12,75Ah, време на полнење до 7 часа,
Пакет
1 x S65, 1 x адаптер, 1 x полнач
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Navee S65 електричен тротинет

Двоен преклоп, 25км/ч, 3 режими на работа, гуми од 10 инчи

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1- 2 дена | 1 годинa гаранција | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop